| LalLyBoOmD a întrebat:

Cum sa fiu mai vorbareata? Adica nah, inainte eram, dar nu stiu ce s-a intamplat.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti deschizi gura in momentul precis cat timp vrei tu, nu conteaza daca tu misti mai mult limba sau oponentul tau. E usor.

| ilcmty a răspuns:

Vorbesti despre un lucruri intreresante cu persoane care stiu asculta. Daca iti place acel lucru despre care vorbesti cuvintele ies singure big grin o sa vezi.Gaseste lucruri in comun cu persoanele cu care ti conversatia si apoi o sa vezi ca o sa ai dorinta de a fi mai sociabila din nou.Bafta! funda?

| Dy_Dee_1994 a răspuns:

Inainte erai mai vorbareata probabil pentru ca nu dadeai importanta subiectului despre are se discuta si intrai in vorba rapid.
Daca esti asa de tacuta si iti e frica sa nu devii o timida fi atenta in jurul tau, despre ce se discuta. In caz ca, gasesti un subiect care iti place gandeste-te inainte ce ai de spus formuleaza-ti in gand o idee apoi curajoasa spune ce ai de spus. Nimeni nu a patit ceva daca a vorbit happy
Sau pur si simplu imagineazati ca e langa tine o persoana in preajma careia te simti protejata.