| botosel a întrebat:

Nu stiu ce s-a intamplat cu mine. Eram fata prietenoasa, vorbareata, hazlie, mereu aveam un subiect de vorbit cu toti prieteneii mei si cu persoanele care abia le cunosteam ajungeam sa vb ore intregi. De cateva zile nu ma mai recunosc.Sunt prea tacuta si.ganditoare cred. Ma intreaba lumea ce am patit. dar nu stiu ce sa le zic.pentru ca nici eu nu stiu.Azi mi s-a zis de doua ori ca par "abatuta". nici nu inteleg bine ce inseamna asta. Ce sa fac? FUnditaa

4 răspunsuri:
| brunetteee a răspuns:

Pai abatuta inseamna a fi descurajata, suparata, trista chestii din astea.
nu stiu ce s-a intamplat cu tine dar daca ai vreo problema. care te supara incearca sa uiti de ea sau vb cu cineva
ca alt motiv in afara de asta nu vad de ce ar fi avut schimbarea asta la tine thinking

| Meandjustme a răspuns:

Probabil tu nu constientizezi dar ceva din interiorul tau s-a schimbat sau e pe cale sa se schimbe si ori treci printr-o faza de drepresie; in subconstientul tau se intampla ceva.deci ceva trebuie sa te fi suparat, deprimat.Incearca sa gasesti acel lucru. sunt sigura ca lucrurile vor reveni la normal.

| nestlebaby a răspuns:

Ceva tot ti s-a intamplat de esti abatuta happy numai tu poti sa stii asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ABĂTÚT, -Ă, abătuți, -te, adj. Care este descurajat; trist, deprimat

probabil ca s-a intamplat ceva cu tine, ori ai u n conflict interior foarte puternic, ori ti s a intamplat ceva acasa sau la scoala... o problema care te framanta si caruia nu-i dai de cap. daca continui asa incearca sa ceri ajutorul unei persoane care iti poate fi de folos, te poate sfatuihappy