| AlexutzaDragutza a întrebat:

Cum sa fu frumoasa? Pe dinafara.Adica vreau sa fac niste schimbari pana in toamna ceva idei? Funda si nu vreau raspunsuri de genul esti obsedata de frumusete sau chestii din astea!

Răspuns Câştigător
| Jane a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii pur si simplu ingirjita. O fata care nu e neaparat o mare frumusete poate face in asa fel incat sa para ca este. Pur si simplu incearca sa fii mereu ingrijita, sa te machiezi natural (nu sa te pictezi, cum am vazut ca fac multe fete), sa iti alegi haine care sa iti scoata in evidenta punctele tari si sa iti ascunda defectele, sa fii mereu vesela (atitudinea pozitiva in general ti se citeste pe chip) si sa fii prietenoasa, lucru care te va face sa pari minunata in ochii altora. Nu e greu sa iti gasesti aspectele pozitive si sa le scoti in evindenta, pentru ca, in fond, fiecare este unic si are atuu-rile lui. Sper ca o sa reusesti si sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

Fa`ti un loock nou, fa sport si tonifiaza`ti muschii, vei arata mai bine.
Vopseste`ti parul intr-un fel in care sa te reprezinte si care sa iti stea bine. Ia`ti o masca buna pentru fata in caz de ai imperfectiuni si scapa de elebig grin
Cumparati haine noi la moda in care sa iti stea bine si sa te reprezinte.
Alt ceva nu as avea idee ce ai putea sa facithinking

| GabitzaQlove a răspuns:

Cauta pe netlaughing sfaturi, date cu creme si nu-i lasa pe colegi sa-ti faca o imagine proasta, ai grija cu cine umbli sh cum te vede lumea