| ellasweetlollipop a întrebat:

Cum pot fii mai frumoasa? Atentie! Nu vreau sa primesc raspunsuri de genul,, Esti frumoasa asa cum esti. De ce ai nevoie de asa ceva?"

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Pentru a fi mai frumoasa trebuie:
1. Sa-i oferi parului tau mai mult volum (daca este nevoie) renuntand la fixativ si folosind spuma pentru par. Nu folosi sampoane pentru. volum (doar reclama e mare, in rest nu ajuta).
2. Machiaza corect buzele subtiri, folosind culori deschise si glossuri. Daca esti adolescenta, nu folosi culori stridente, cum ar fi rujurile rosii. Foloseste un gloss in culori deschise (roz, culoarea pielii, portocaliu gen piersica) sau un balsam de buze iarna. Pentru ca buzele tale sa aiba volum, aplica un ruj mai intai, iar dupa aia gloss (rujul trebuie sa aiba cam aceeasi culoare cu glossul).
3. Daca vrei gene mai lungi, foloseste putina mascara pentru alungire. Daca e sa mergi la o petrecere, aplica mai multa mascara sau poti folosi gene false. Pentru ondularea genelor, foloseste un cleste special.
4. Penseaza-ti sprancenele! Daca ai sprancene mai groase, este foarte bine, pentru ca le poti da o forma. Se poarta foarte mult sprancenele arcuite.
5. Seara foloseste neaparat un gel de curatare, lotiune tonica si crema hidratanta.

| ellasweetlollipop explică (pentru adorciocolata):

Daca ai putea sa-mi recomanzi un produs pentru fiecare punct ar fi perfect.

| adorciocolata a răspuns (pentru ellasweetlollipop):

Poti folosi spuma de par de la Wella, Syoss sau Taft. Gloss-uri sau rujuri poti lua de la Rimmel, Bourjois, Maybelline. Gasesti o paleta foarte larga de culori. Bineinteles, daca iti permiti, poti opta pentru gloss-uri de la Chanel, Dior, YSL, Clinique, Clarins, Guerlain etc. Ca balsam de buze iti recomand sa iei de la Neutrogrena sau Nivea. Sunt si balsamuri colorate de la Clinique. Mascara de toate tipurile gasesti la toate firmele de cosmetice. Iti recomand mascara de la Rimmel, Maybelline, Max Factor. Exista si mascara care rezolva (sau macar incearca sa rezolve) toate cerintele (alungire, volum, curbare): mascara de la Givenchy de exemplu. Daca vrei gene curbate, o varianta ar fi clestele special. Il gasesti la toate magazinele. Sa nu faci prostia sa te pensezi acasa. Mai degraba mergi la un salon de cosmetica. Mai mult de 15 lei nu cred ca poate costa un pensat (de obicei, e in jur de 8-10 lei pensatul). Produsele de demachiere trebuie sa corespunda tipului tau de ten. Poti folosi produse de demachiere de la Nivea, Clean & Clear, Gerovital Plant, Yves Rocher etc. Sper ca te-am ajutat!

| ellasweetlollipop explică (pentru adorciocolata):

Multumesc mult!

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Gandeste pozitiv. Fiecare gand este o forta care se materializeaza. Actioneaza ca un magnet si atrage lucruri, intamplari, opinii, ganduri, sentimente asemanatoare.
Iata si cativa pasi care te pot ajuta:
1 - ZAMBETUL -Iti va lumina fata instant si te va ajuta sa te simti relaxata, vesela. Zambeste cat poti de des. Fata arata mai frumos cand colturile buzelor sunt orientate in sus.

2 - HAINELE CONFORTABILE - Alege haine din materiale naturale, cu o croiala care sa te avantajeze!

3 - SOMNUL ODIHNITOR - Dormi opt ore pe noapte!

4 - HIDRATAREA -te ajuta sa te simti bine si ii va da pielii tale o stralucire sanatoasa.

| glamqueen a răspuns:

Frumusetea vine din interior! Poti sa faci un experiment : dupa ce faci baie te dai cu crema pe tot corpul, te imbraci in lenjeria intima care iti place cel mai mult (subconstientul tau va actiona: te vei simti sexy si asta se va reflecta in atitudinea ta ), iti aranjezi parul, te machiezi (mai light ), te imbraci intr o rochie casual(una din preferatele tale), tocuri inalte, te dai cu parfumul preferat (fara sa exagerezi) si iesi in oras cu fetele! Iti garantez ca atitudinea si buna dispozitie care vine din interior, te va face sa radiezi si multe priviri se vor intoarce in urma ta! Pentru a-ti creea un stil personal poti sa-mi scrii pe contact@rochiirochitesifustite.ro! Poti sa intri pe www. rochiirochitesifustite.ro - magazin online de rochii la preturi accesibile, articole de moda, hairstyle si make-up!

| PrincessOfChocollat a răspuns:

Sa fi mai frumoasa in ce sens? Sa ai un par mai frumos,o fata mai frumoasa, un corp mai frumos, etc? Detalii plzz.

| PrincessOfChocollat a răspuns:

Mai frumoasa in ce sens? Sa ai un par mai frumos,o fata mai frumoasa, un corp mai frumos, etc? Detalii te rog.

| romancuta02 a răspuns:

Pai frumusetea tine de ingrijirea aspectului fizic, ca ma gandesc ca nu vrei operatii estetice nu? Tunde-ti varfurile,da-ti o forma noua la par,ingrijeste-ti tenul, da-te cu crema de corp dupa fiecare baie (o sa ai pielea mai fina si mai hidratata), penseaza-te daca este nevoie, nu folosii cosmetice de machiaj stridente caci cele naturale sunt cele mai frumoase, imbraca-te adecvat varstei tale si dupa stilul si personalitatea ta. Sper ca te-am ajutat.