| xXx3оЛуШкАxXx a întrebat:

Cum sa-i spun unui baiat ca-l plac intr-un mod mai discret? adica toti cei din jur sa nu afle ce eu il plac.Adica chiar as vrea sa es cu el dar nu stiu cum, adica eu sunt fata el e baiat, el ar trebui sa-mi propuna intilnire nu eu.Help please! Fundoiiiii!

Răspuns Câştigător
| Annamaryia a răspuns:

Pai te dai pe langa iel.:d cel mai usor mod de a afla un baiat ca iti place de iel
Cand ramaneti numai voi doi trebuie sa iti faci curaj si sa ii spui ca iti place de iel si o sa te inteleaga. ba chiar o sa se comporte mai frumos cu tine, crede-ma asa-s toti baietii happy

Si asa... o sa ajungeti voi doi la o intalnire...
Si ca sa nu zica ca esti disperata dupa iel... cand vorbeste nu fii atenta numai la iel... si la ceilalti. in mod egal sa ii asculti pe toti happySper ca ti-am fost de ajutor. >big grin

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu e neaparat ca baiatul sa iti propuna anumite lucruri, ai si tu gura, si tu il poti invita.Iesi cu el candva, si spune-i ca il placi.Si daca nu vrei ca cei din jur sa afle, de ce ii mai spui? E logic ca daca si el te place iti propune sa va combinati, deci o sa afle si prietenii.

| HahahaAb a răspuns:

Sincer,eu l'am luat da manuta, l'am pupat si asa am ramas impreuna 4 luni...nu conteaza care face primul pasul, important e sa fie atractie&dragoste din partea amandurora.
Pupici si succes!

| MoreFun a răspuns:

Când o sa fiți doar voi, încearcă sa-i zici, scurt si la obiect : "Uite care e situația. Te plac!" Poate te place si el si asa o sa te cheme la o întâlnire.

| XMaDiKaX a răspuns:

Nu conteaza daca esti fata sau baiat. DAca simti ca trebuie sa-i spui, spune-i si in dragoste toata etica si cuvintele,, ce-o sa spuna altii?,, sunt date la o parte.TRe sa-ti iai inima in dinti si sa-i spui prieteneste sa iesiti la plimbare, stiu eu...prin scoala, sau intr-un loc mai discret.acolo ii spui tot ce simti pentru el.Baietzilor le place sa li se atraga atentia si sa vada fetele care sunt indraznete si puse la locul lor.Crede-ma ca o sa se simta in al noualea cer cand o sa stie ca are o pretendenta. POate si lui ii place da este mai rusinos))Ar trebui sa-i spui de gentongueOate ti se pare o nebunie, dar imi pari un baiat super dragut si imi placi foarte mult, ce simt pentru tine e unic. Poate nu imi impartasesti sentimentele dar cred ca e dreptul tau sa stii si al meu sa-ti spun.Shi sa te imbraci ceva mai frumos, mai atragator.sa te apropii sa-ti simta putin parfumul dar nu exagera.Succes

| andrada_3947 a răspuns:

Eu in locul tau nu i-as spune di cauza emozi dar daca tu o poti face, fa! si daca nu atunci incerci sa vb mai des cu el sa fiti apropiati si poate intr-o zii o te te invite!
Bafta!
Funda?

| YunaFFX a răspuns:

Incearca sa faci rost de numarul lui de telefon, id-ul de messenger (daca in ziua de azi exista Internet ne putem folosi cat de cat de el). Ii spui scurt si la obiect "Buna. Putem sa ne intalnim la ora cutare in locul cutare? As vrea sa vorbesc ceva intre patru ochi cu tine. Astept raspuns." Voi va intalniti si ii spui ca il placi. In felul asta sunteti doar voi doi si nu are cum sa se amestece nimeni. Daca "te dai la el" nu numai ca ceilalti o sa observe asta, dar te poate percepe si el intr-un mod in care poate pe tine nu te avantajeaza. Sunt unii baieti care sunt mai timizi si au nevoie de un imbold. Dar nici nu trebuie sa dai in extreme (el timid si tu te dai la el deja o sa bata in retragere). Iar chestia asta cu "eu sunt fata el e baiat, el ar trebui sa-mi propuna intalnire, nu eu" nu e ceva rusinos sau umilitor, daca asa percepi tu, din contra. E un sentiment firesc si frumos, nu trebuie sa ascunzi asta de dragul altora. Asa ca mult noroc si ai incredere in tine. Sper sa te ajute.