| mateivali98 a întrebat:

Cum sa-i zic mamei ca am luat o nota mica?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Danyel a răspuns:

Daca asta e prima care o iei pe saptamana asta ii bine.
Spune-i ca ai fost si tu obosit/a si ca n-ai putut mai mult...te va intelege crede-ma.

| xButterflyxX a răspuns:

Ii spui ca ai avut o pasa mai proasta, n-ai putut invata pentru test sau pentru ascultat si ai luat o nota mica si ii promiti ca nu se va mai repeta.big grin

| Juliebelle a răspuns:

Ii spui pur si simplu.Nu e bine sa o iei pe ocolisuri, sa dai dintr-una in alta. E mult mai bine asa. Si pana la urma este doar o nota, o poti rectifica, o poti indrepta. Succes!:*

| FlaviaLove a răspuns:

Fa`i apropouri cateva zile. baga ca v-a dat nu stiu ce test greu si asa. si apoi spune-i cu niste lacrimi de crocodil...

| FeelingFine a răspuns:

Depinde din ce cauza ai luat nota. Daca a fost pe merit, atunci cred ca ar fi cazul sa ii zici.Nu este bine sa tii in tine,stiu cum este. Daca vei tine in tine, vei ajunge la stres, stresul ajunge la boli rele.Scuze.m-am abatut de la motiv.Multi oameni gandesc in acest fel:nu eu sunt victima,nu eu voi fi pedepsit,dar, cum am mai zis, este mult mai bine sa ii zici.Acum.depinde si de cat de mica este nota... sper ca te-am ajutat :* mult noroc happy

| FeelingFine a răspuns:

Pai daca ai luat o nota mica in teza, trebuie sa te straduiesti sa iti ridici media cat de mult posibil.Mamei tot va trebui sa ii zici, pana nu va ajunge sa afle de la altcineva. happy

| xMusiCx a răspuns (pentru FeelingFine):

Si eu am luat nota mica si nu stiu cum sa ii zic mamei tin in mine nota asta de 2 sapt si azi am sedinta ce faccCccccc pot sa ma folosesc de o tema care mi-a luat-o si din cauza iei am luat nota asta ca si eu si ia ne-am gandit la tema aia

| NicoNicoNiiiii a răspuns:

Cu gura! laughing Saaaauu. Poti sa o modifici. De exemplu sa stergi si sa scrii alta nota, una mai mare. devil Sau pur si simplu nu-i zici.

| mateivali98 explică:

Am luat nota mica la teza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mami am luat o notă mică. "

| Juravle_Mario_1991 a răspuns:

Mama imi pare rau pentru aceasta nota te rog nu ma bate si voi promite ca nu se mai repeta.
Funda?

| xMusiCx a răspuns:

Si eu am luat o nota mica am luat 6 la biologie si nu stiu cum sa ii zic tot tin in mine nota de 2 sapt si simt ca mor ce sa fac... azi am sednita... ii zic ca nu am stiut de ea e bine? sau ca am facut o tema care n-am stiuto[asta e adevarat]? ziceti-mi plss