| Funny0Face a întrebat:

Am luat o nota mica in teza la mate nu ma pricep si nu stiu cum sa ii zic mamei mel:MMMMMM

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

E bine sa fii sincer, chiar daca pentru un moment mama ta o sa fie putin cam suparata. Promite-i ca in urmatorul trimestru vei lua o nota mai buna.

13 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Pentru asta am un sistem, numai ca ar fi trebuit sa ti-l zic atunci cand v-o adus tezele, cand vine mama de la servici, bine, inainte de asta, incearca sa plangi si inchide-te in camera, parintii sunt mai indulgenti daca vad copii plangand, asa am facut si eu cu mama de fiecare data cand luam note mici si mergea. Mult noroc.

| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

1. In primul rand trebuie sa o prinzi in toane bune
2. Trebuie sa i-o spui frumos, si daca i-ai mai oferi si altceva in schimb ( adica daca ai lua un 10 la altceva) ca sa o imbunezi
3.Sa ii promiti ca n-o sa se mai intample si sa incerci sa te vada cum te straduiesti sa repari nota
winkingwinking

| Mimii9832 a răspuns:

Pfff... spune-i orice ar fi pentru ca cand va afla va fi si mai rau.sad. stiu cum e sa ai o nota mica.sad. Mult Noroc:*!

| gwen4u5 a răspuns:

Si eu iau note mici in tezele de mate, dar iau note mari la celelalte, in special la romana.
Eu ii spun mamei ce note bune am, iar apoi ii spun ca ceilalti au luat note si mai mici decat a mea.
Nu se poate supara, pentru ca intelege ca e grea matematica, o poti face si tu pe a ta sa inteleaca... poate aratandu-i caietul de matethinking

| R_3616 a răspuns:

Poy du'te spune-i asa, cu părere de rău, că nu înţelegi si că nu te pricepi la matematică... spune'i că orice ai face nu îti intră în captongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat ai luat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i mamei tale asa:
"Mama, sa nu te superi, dar am luat o nota mica la matematica. Sper ca o sa intelegi. M-am straduit, dar nu indestul. Imi pare rau! Promit ca n-o sa se mai intample."

| Juravle_Mario_1991 a răspuns:

Spune-i.

| Funny0Face explică:

Multumesc mult de indrumari toate sunt nespus de bune si am sa incerc sa le combin si sa iasa ceva bun nu ma pricep la mate sad sad sad off mate mate sad

| giuly_6911 a răspuns:

Ce nota ai luat? si in ce clasa esti? uneori parinti ar trebui sa invete ca notele sunt de la 1 la 10 si se pot corecta...

| crisstiinutaa a răspuns:

Te faci suparata pana mama ta te intreaba ce ai, ii spui ca ai luat o nota mica (cat ai luat ) si ca iti pare rau. Te-ai straduit dar se pare ca nu indeajuns, va intelege! Ai curaj si spune-i inainte sa te intrebe ea.Va fi mai bine asahappy

| cristina_1619 a răspuns:

E bine ca atunci cand ai o problema sa ii spui mamei tale
chiar daca se va supara pe moment, ii va trece si iti va spune sa inveti mai bine ca numai asa vei putea sa ajungi mare.