| publicname a întrebat:

Cum sa ii spun prietenului meu ca nu vreau sa facem sex anal? Va rog ajutati-mabig grin

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu vreau sex anal! Nu imi place! E cel mai simplu. Daca nu iti place nu trebuie sa tii asta pentru tine gandindu-te ca afecteaza relatia. E vorba de placere in primul rand. Si in relatie amandoi au nevoie de asta. Daca pentru tine asta nu e placut ii spui si el ar trebui sa inteleaga. Daca insista ii spui ca e frustrant pentru tine si ca ar trebui sa inceteze. Daca nu intelege ii spui sa caute la alta asa ceva si gata. O relatie inseamna doi. Inseamna in primul rand a te simti bine in preajma celuilalt. Nu inseamna a te ruga mereu sa nu iti mai ceara sex anal. Nu inseamna supunere.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Spune-i pur si simplu! Poti sa spui ca in familia ta membrii familiei au hemoroizii si ca nu vrei sa ajungi sa faci si tu! Eu sa fiu in locul tau, daca mai insista i-as da papucii! Acest tip se sex este foarte dureros pentru femeie si in 90 % din cazuri satisfactia este doar a barbatului!

| TeoPT a răspuns:

Spune-i-o in fata. daca te iubeste cu adevarat iti va respecta decizia. daca nu, inseamna ca nu te iubestebig grin

| JustMe a răspuns:

Ii spui simplu ca nu vrei si gata! Probabil o sa insiste sa incercati ca nu se intampla nimic dar daca nu vrei ii spui NU orice ar zice. Si daca cumva te ameninta ca te paraseste daca nu vrei sa faceti sex anal, inseamna ca a fost cu tine doar pentru sex si nu te merita.

| Luori a răspuns:

" Ba baiatule, esti prietenul meu si intre noi ar trebui sa existe respect si sa ne respectam unul altuia deciziile si dorintele. Eu nu doresc sa fac sex anal cu tine. Ai ceva impotriva, du-te la alta [ asa iti dai seata daca tine sau nu la tine ]. Nu vreau sa incerc asa ceva. [ motivele tu le stii ]. Silita nu merge, asa ca cel mai bine este sa acceptam amandoi.happy "

Ii poti zice, fara frica sau rusine, ce iti place si ce nu. Trebuie ca intre voi sa existe comunicare!

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrion_6425 a răspuns:

Spune-i direct ca nu vrei sa faceti sex anal si ca nu-ti place.

| Anyyy a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu doresti sa faci sex anal deoarece e sanatatea ta in joc! Si daca tine la tine si te vrea pentru el sa te pastreze sanatoasa!