| simpatika97 a întrebat:

Buna TPU...Vreau si eu sa ma ajutati cu ceva... vreau sa ii spun prietenului meu ca nu mai vreau sa fiu cu el da nu stiu cum sa ii spun ca sa nu se supere si sa ramanem amici

Sper sa ma ajutati:*

Răspuns Câştigător
| Sixx a răspuns:

Pai intai trebuie sa ii dai un motiv, pentru ca sigur o sa ti'l ceara..Incearca sa eviti sa ii spui asta prin mesaje,pe mess,la telefon sau prin altcineva. Spune'i chiar tu asta,fata in fata.Dar ai grija sa i'o spui frumos. Daca nu ai curaj, departeaza'te incet de el, pana observa o schimbare, iar cand iti cere sa vorbiti despre asta, spune'i ce simti...

| simpatika97 explică (pentru Sixx):

Multumesc frumos....mi.ai fost de mare ajutor:*

4 răspunsuri:
| Rumi a răspuns:

Ii poti spune asta printr-o prietena sau prieten si daca el v-a vrea sa vorbeasca cu tine lasa-l sa spuna ce are de spus.

| Sixx a răspuns:

Nu ai pentru ce :* Te-am ajutat din propria mea experienta!

| BemVem16girl a răspuns:

Poti sa incepi discutia spunandu-i ca ti foarte mult la el, si ca orice s-ar intampla ai vrea sa fiti prieteni deoarece va intelegeti foarte bine si e o persoana de incredere, dar poti sa ii mentionezi ca deocamdata acum nu il mai vezi ca pe un iubit si ca pe un amic, si ca relatia asta nu va duce la nimic bun daca nu simtiti amandoi acelasi lucru, succes!