| oana_7303 a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa ma lase la club(precizez ca e un club foarte mic, nimic periculos)

Răspuns Câştigător
| jolie_9206 a răspuns:

Pai aprintii pot fi greu de convins.Arata`i o persoana de incredere cu care vei putea merge, explica`i ca te poate suna din ora in ora si mergi la baie sa vorbesti.Astea daca cumva ii e frica sa nu patesti ceva.
Daca ii e frica si nu are incredere in tine.na nu stiu cati ani ai dar banuiesc ca ai ceva de vrei sa mergi in club,ii explici ca nu se va intampla nimic,vei merge cu un grup de prieteni si jumatate trebuie sa ii cunoasca. Daca ai parinti convingatori,nu va fi nevoie de toate astea, daca nu sunt convingatori, bafta...e cam greu:-s

5 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Chiar vrei sa mergi in club!?
Daca tot vrei, spune-i parintilor tai ca vine o prietena/ mai multe prietene si o sa fie frumos si stai putin etc. Dar sa fie cineva, in care parintii tai au incredere.

Bafta!
Si o zi buna in continuare...

| MissmysteriousS a răspuns:

Este mult mai simplu decat iti imaginezi... spune-le doar ca te-ai maturizat,vrei sa mergi in club ca toti prietenii tai,ca vei merge cu cineva de incredere,cu prietenii tai si ca ii vei suna daca se intampla ceva rau,stai de vorba cu ei foarte deschis pe aceasta tema,dar nu in genul,,ma lasati sa merg in club?",ca asa nu te vor lasa cu siguranta,explica-i de ce vrei sa mergi in club cu adevarat,dar sa fie din adancul sufletului tau vorbele pe care le spui, ca ei sa te inteleaga, iti urez bafta!

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

In prima seara ia-o pe mama ta si o sa vada ca e sigur (stiu ca o sa fie nasol) atunci trebuie sa fii cuminte, doar e maicata langa tine, dupa aia vede ca e sigur nimic periculos o rogi sa te lase si poate chiar o sa te lase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă sa convingi alt adult de încredere sa vina cu tine. Si totuși câți ani ai de vrei sa te duci în club?

| MembruTpu_3170 a răspuns:

Le poti spune. ca vin si niste prietene sau colege mergeti toate la o masa si o sa fie frumos. eu una asa am facut cand i-am intrebat prima oara pe ai mei ^_^ si acum ma lasa big grin