| GigiDurul a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa nu ma trimita la camin atunci cand merg la facultate? Le tot arat garsoniere si le spun ca nu vreau la camin dar tot nu reusesc sa ii fac sa isi schimbe parerea.
Daca nu stiti nici voi macar lasati-mi niste argumente contra camin pls

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate nu au bani de garsoniera, abia se descurca cu tine si cheltuielile din casa, te conformezi baiete cu putin

| Andreeush a răspuns:

De ce nu vrei la cămin?

| Sofer a răspuns:

La cămin ieși în avantaj și în plus îți faci mulți prieteni.

| zurick a răspuns:

Nu aș da căminul pe garsonieră ^^
Totusi de ce nu vrei la cămin?

| GigiDurul explică (pentru zurick):

Fiindca imi place intimitatea si nu imi place toaleta comuna

| Dana1999 a răspuns:

La cămin este mai bine ca te poți integra in grupul social de acolo. Dacă nu ți place, te poți muta după dar nu te grăbi sa iei o decizie. Vezi întâi cum îți este și la cămin. Fa ți o părere după ce ai văzut cum este.

| Justme79 a răspuns:

Buna pai posibil ca parintii tai sa nu vor din cauza situatie financiare in care se pot afla, asta ar fi prima chestie la care eu m-asi gandi de ce nu accepta sa mergi in alta parte! Dupa aceea poate se mai gandesc si la varianta ca posibil acolo la camin ori platesc mult sau deloc si le este mai convenabil, si se pot gandi ca mai bine ti-ar aloca tie banii aceeia nu stiu sa iti spun mai multe tu trebuie sa stii daca parintii tai isi pot permite sa te lase sa stai intr-o garsoniera ma refer din nou la partea materiala ca de aici pleaca multe ...sau mai poti cauta varianta sa stai cu cineva, cu care sa poti imparti si chirie si celelalte costuri incearca si varianta asta