| Aecnav a întrebat:

Cum sa imi gasesc vocatia? Acum am terminat clasa a-12a si nu stiu ce vreau sa fac sau ce imi place?
ceva sfaturi despre cum sa ma descopar pe mine si ce imi place sa fac m-ar ajuta mult.

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Pai uite-te la tine putin mai bine.
vezi ce iti place sa faci si ce nu.ce te incanta ce te atrage si ce nu.
poti sa te uiti de la lucruri banale si la celelalte mai ok happy
poti sa vezi daca te inspira ceva anume si ce nu.le pui cap la cap si poti in mare sa iti dai seama ce si cum. dupa care poti sa incerci anumite lucruri si vei vedea cum iti vin.ca o manusa sau nu iti vin bine deloc. daca iti vin bine atunci poti continua sa faci acele lucruri atata timp cat nu sunt ilegale.

| ςгเรtเภยкค a răspuns:

Buna,pai ca sa iti gasesti vocatia trebuie doar sa te gandesti ce iti place cel mai mult sa faci,mie una imi place mult sa cant si unii zic ca am o voce si vreau sa ma fac cantareata, sa-ti analizezi toata viata de pana acum :pictor sau actor, dansator, profesor, orice te incanta pe tine sper ca te-am ajutat si Succeswinking