| LordFlacko a întrebat:

Cum sa imi organizez lista de licee de admitere pentru 2018?
Buna, am o mare neintelegere fiindca nu am priceput cum sa imi ordonez liceele pe lista de admitere in asa fel incat sa fie cat mai bine. Strategia mea pana acum a fost ca primele 4-5 licee de pe lista mea sa fie unele cu medii mari, eu chiar imi doresc la ele, mai ales la cel de pe primul loc. Doar ca problema este ca cele 4 licee la care vreau eu cel mai mult au medie de admitere prea mare, asa ca eu ma gandesc ca sunt sanse destul de mici sa intru la primul sau macar la al doilea sau al treilea, ci mai mult ma gandesc ca sunt in stare sa intru la cel de pe al 6-lea loc (desi nu prea imi doresc la el). Doar ca eu mi-am pus alea cu medii mari pe primele locuri in caz ca voi lua o nota mare la examen, eu voi putea intra la unul din ele, in asa fel incat sa nu ma bazez numai pe al 6-lea liceu sau la alea de sub cu medie mai mica.
Puteti va rog sa imi ziceti daca fac bine sau daca ar trebui sa modific ceva?

1 răspuns:
| AlexSandu17 a răspuns:

E foarte bine asa, nu ai de ce sa te temi. Pune cat mai multe licee si ordoneaza-le in functie de preferinte, eu asa am facut si am intrat unde am vrut. Bafta in continuare!