| AnneKitten a întrebat:

Am o intrebare :liceul la care vreau sa intru are media 9, 24 iar media mea de admitere este tot 9, 24. Problema este ca are doar 84 de locuri la profilul care il vreau.Eu una il voi trece primul pe lista de licee la care vreau sa intru. Oare am sanse sa intru?

6 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Depinde de cate persoane vor sa intre la acelasi liceu, acelasi profil, si bineinteles depinde si de media celorlalti. Daca unu care are media 9.50 si pune pe primul loc liceul cu profilul la care vrei si tu, el va intra inaintea ta deoarece are media mai mare.
Anul trecut cand am terminat generala media profilului la care voiam sa intru s-a terminat la 8.85 iar eu am avut 8.81... ghinion.

| AnneKitten explică (pentru TrendyHedgehog):

Si pana la urma la ce liceu ai fost repartizat/a si cat avea liceul respectiv media de intrare?

| TrendyHedgehog a răspuns (pentru AnneKitten):

Am fost repartizata la liceu urmator de pe lista mea, unde stiam sigur ca intru, caci media liceului din anii trecuti era mai mica ca media mea de admitere, mi se pare ca media profilului era 8, 70 sau ceva de genul.

| Yoioana a răspuns:

Sanse ai sa intri la orice liceu. Acum, nu stiu cat de mari sunt, mai ales daca anul asta au fost mult mai mari mediile.(acum depinde si de unde esti, diferenta poate este mai mica in unele orase). Oricum, daca acolo iti doresti sa mergi, nu pot decat sa iti spun sa nu cumva sa il lasi pe afara. Pune-l primul pentru ca nu ai nimic de pierdut. Bafta!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu cred daca spui ca tu ai media 9, 24 si se intra cu 9, 24 binenteles ca sunt alti cu medie de 9, 25/26 tot asa nu cred ca ai sanse.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Bine-nteles.Media solicitata de liceu iti da drept de inscriere, dar daca sunt mai multi candidati decat locuri, trebuie sa sustii un examen.Succes.