| Dorawinifred20000 a întrebat:

Cum sa îmi pun poza la contul de TPU? Va rog dați răspunsuri detaliate, dau funda!

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

In partea din stanga ai niste optiuni "intrebarile mele, raspunsurile mele etc"

Cauta "setarile contului meu" si dai click.
Dupa o sa-ti apara niste setari legate de cont. Cauta bine si o sa vezi ca sub "Doresc ca starea mea (online/offline) sa fie afisata public:" iti apare "selecteaza o imagine de profil".

Selectezi imaginea din calculator si dai click pe "salveaza profilul".

Tine minte ca poate dura destul pana sa-ti fie aprobata noua poza.

Succes!

| Киркел a răspuns:

Este foarte simplu.
Intra http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/

dai click si te duci la selecteaza o poza/imagine de profil, dai click pe alege, si ti se deschide un chenar, te duci in documentele tale sau unde ai tu poze, selectezi poza/imaginea dorita... apoi astepti pana e "cercetata" de admini si apoi aprobata (minim 24 ore)

sper sa reusesti.

Si țin să menționez că de pe versiunea mobilă este imposibil să-ți pui poza.