| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa impun mai mult respect, de exemplu la liceu.Sa ma integrez mai bine, sa am mai mult tupeu.

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Numai niste retardati mintal impun(a sili pe cineva sa faca ceva) "respectul", respectul il castigi cu timpul facandu-ti multi prieteni si fiind o persoana amabila si restul... Te poti face remarcat prin anumite concursuri, prin anumite activitati etc.

| ElenaSA a răspuns:

Tupeul nu duce neaparat la integrare. Poti sa vorbesti cu multe persoane, sa intrebi ce fac, sa te interesezi sincer de ei, sa ii ajuti, sa-ti petreci timpul cu ei, sa te afirmi la ora, la diverse activitati. Si, in timp, te vei integra.

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa-ti faci un prieten care e mai popular sau sa te dai bine cu unu care are "spate". Succes!

| Jal33t1 a răspuns:

Pai pentru ati impune respectul in fata altor oameni eu ti-as sugera sa ramai calm. Nu violent... pentru ca asa atragi alti oameni care nu te vor ajuta mai mult. Iti propun sa incerci. Funda?