| Yadzya97 a întrebat:

Vreau sa am tupeu, sa fiu rea, egoista...stiti mereu am fost buna, timida dar nu ma ajuta sa ma integrez (in lume) si mai ales ca toata lumea este rea ce pot sa fac? Dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| simpatika123 a răspuns:

Logic, uneori e bine sa ai tupeu si alte lucruri, dar nu tot timpul. daca lumea e rea, si asa e, tu nu trebuie sa fii la fel, trebuie sa stii sa dai replici bune ca ceilalti sa nu comenteze. ai incredere in tine si nu te schimba

3 răspunsuri:
| Unbearable a răspuns:

In primul rand, nu toata lumea este rea. In al doilea rand, important este ca,, tupeul", rautatea si egoismul nu te va ajuta prea mult sa te integrezi. (in lume)
Si eu sunt maxi-timida, dar ce pot sa fac?! Incerc sa-mi pastrez calmul, sa nu uit ca sunt om si am o personalitate si o minte pe care trebuie' sa mi-o pun la contributie ca sa,, atac" intr-un mod normal, dragut si inteligent. Nu trebuie sa te schimbi, fii tu insati. Rar intalnesti fete asa. Raritatea este speciala...
Mergi peste tot cu capul sus, oriunde te afli, alta solutie nu exista. Sa li te alaturi multimii proaste? Nu se merita. De ce? 1. NU poti sa te schimbi, e dificil de facut si simplu de zis.
2. Nu as vrea sa existe inca o,, proasta a societatii" in plus, in Romania asta, daca ma intelegi. E destul de rau si asa! Nu creste rata rautatilor, nu incerca sa te schimbi. Am impresia ca ai doar 14 ani... esti inca in dezvoltare, e normal sa te simti asa. Treci printr-o perioada confuza, melancolica, doar esti adolescenta! Dupa 4-6 ani, vei fi schimbata. Vei observa schimbarile uitandu-te in urma la ce ai fost si ce-ai ajuns. Schimbarile apar in mod involuntar, nu sunt invocate de tine sau altii! Fii linistita, vezi-ti de scoala si distractie, (cu masura) daca chiar am avut dreptate in legatura cu varsta. Bafta!

| DennDee a răspuns:

Si eu sunt timida si cateodata dau la altu si raman eu faralaughing Am incercat sa ma schimb dar nu pot deci nu stiu ce ai putea face dar totusi eu nu pot sa spun ca nu ma integrez happy Cateodata doar incerc sa par rea si egoista. Adica merge daca te prefaci happy

| ICanSeeAll a răspuns:

Incepe prin a nu mai te gandii la detalii. Cand ti se intampla ceva ce nu iti place, gandeste asa: eh mare branza, maine va fi mai bine. Nu te mai gandi la parerea altora, dimineata uita-te in oglinda si spune-ti ca esti frumoasa. Trebuie sa ai incredere in tine ca sa nu mai fii timida.