| eliiiza05 a întrebat:

Cum sa incep o conversatie cu un prieten vechi si sa fim iar prieteni apropiati si cum imi pot face mai multi prieteni?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Deschizi conversatia cu un simplu salut apoi povestiti de vremurile de demult in prima faza.

| Violleta2022 a răspuns:

Invatand pe rupte, crescandu-ti notele la scoala, impresionanad colegii si atunci toti vor vrea sa fie prieteni cu o fata desteapta!

| dullcat a răspuns:

Ii poti spune persoanei ca regreti aceasta distantare care a dus la racirea relatiei de prietenie si ca doresti sa refaceti legatura.Dar vezi ca e posibil sa nu fie primit prea bine mesajul, sa creada ca e vorba de vreun interes ascuns.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu incepi conversații cu vechi prieteni.

| eliiiza05 explică (pentru Hyperion7):

Pot sa intreb de ce

| Hyperion7 a răspuns (pentru eliiiza05):

Pentru că 1.ciorba reîncălzită nu mai are același gust.
2.Ce te face sa crezi că vechii prieteni s-au schimbat?

| Alexandru1111199 a răspuns:

Simplu : hai salut, ce mai faci? Stiu ca in ultimu timp nu am mai fost asa prieteni apropiati dar vreau sa schimbam asta.Mi-e dor de prietenia noastra.