| Intrebatorul022 a întrebat:

Imi place de o fata. Suntem de aceeasi varsta in aceeasi scoala si suntem si cat de cat prieteni. Dar as vrea sa fim mai apropiati. Cum ar trebui sa incep o conversatie cu ea? Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-i scrii? laughing Si sa incerci sa duci usor usor conversatia la nivel de flirt si vezi cum reactioneaza. Tachineaz-o finut, fa-o sa rada, fa-i complimente sincere dar nu continuu in niciun caz. Schimba dintr-un stil in altul spre a-i atrage atentia.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incepe de la o chestie comuna, precum scoala, colegi, materii etc. Daca nu stii cum sa intri in vorba cu ea, poti sa o intrebi daca are un profesor/a pe care il/ o ai si tu si daca le-a dat vreo tema pe care v-a dat-o si voua sau o chestie de genul asta.

Dupa aceeas, din vorba in vorba, puteti dezvolta si alte subiecte precum interese si hobby-uri si asa o cunosti mai bine.

| blastzone35 a răspuns:

Daca stii ca aveti ceva in comun, poti incepe cu chestia aia si apoi continui conversatia pana cand descoperi altceva, si tot asa. Nu pune intrebari banale, si daca ea iti pune o intrebare banala da-i un raspuns neobisnuit, sau fa o gluma in asa fel incat sa nu se simta jignita. Incepe conversatiile cum stii tu, dar nu pe un ton plictisitor. Daca simti ca se evapora conversatia pune-i o intrebare random, dar nu una stupida. Poate descoperi ca mai aveti ceva in comun. Cheia este sa nu iti fie rusine. Incearca sa te pui in locul ei. Tu daca ai vedea ca cineva incepe sa vorbeasca cu tine si vrea sa te cunoasca mai bine, ti s-ar parea ciudat? (logic ca nu)