| bebitza a întrebat:

Cum sa inving teama de viitor?
e ceva normal sa iti fie teama de viitor?

Răspuns Câştigător
| irynna a răspuns:

Da este normal sa te sperie un pic viitorul cand te gandesti ca ai lucruri importante de facut si este posibil sa intri putin ''in criza''crezand ca nu le vei duce la capat dar incearca sa iti pui ordine in ganduri, concentreaza-te pe timpul prezent.bafta!

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

De ce sa iti fie frica de viitor? ce ti se poate intampla? nu inteleg intrebarea:-s

| Chocolate a răspuns:

Traieste in prezent si traieste ziua in care esti, nici nu-ti dai seama cum trece timpul iar viata e asa de scurta sh ai sa regreti in viitor ca l-ai asteptat

| sorin a răspuns:

Ma i bine iti faci griji pentru prezent ca la cum se anunta viitorul nu cred ca il mai prindem)))

| selef a răspuns:

De viitorul in Romania, DA ar trebui sa-ti fie teama.
Singura scapare de aceasta obsesie ar fi o emigrare.

| adyth a răspuns:

Serios acum. ti'e frica de "viitor" sau de asa vestitul 2012?

| machupicchu a răspuns:

Tuturor ne este teama de viitor, dar depinde cat si cum ne influenteaza viata. Depinde, daca, in afara de teama de viitor, mai sunt si alt fel de temeri, atunci ar fi o problema reala...si care trebuie discutata cu medicul: de familie, de specialitate...etc...

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Nu te mai gandi la vitor k nu vei stii niciodata ce se va intampla tongue
Gandeste'te doar la prezent k numai el conteazahee hee ACum

| cutza a răspuns:

Daca tie tema de vitor traieste cu prezentul!
Dar nu vad nici un motiv pentru care sa-ti fie frica de viitor, oricum o data si o data acel viitor va deveni un prezent asa ca bucura-te de viata ...iti va fi mult mai usor!

| GeO_2554 a răspuns:

Pff pai de ce te gandesti la viitor?
traieste prezentul...totul e frumos cu putin misterlove struck gandeste`te ca viitorul va fi unul rooz:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte normal, viitorul e unul necunoscut, nu stii ce te asteapta e normal sa te apuce teama si curiozitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...nu este normal...asta insemnand ca iti este frica si de necunoscut... ceea ce nu e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai spus de proverbul zen;"Cine se ineaca un pic moare, cine se ineaca de tot traverseaza oceanul"Recomand deci sa te ineci de tot.