| Saya_1767 a întrebat:

Cum sa iti faci prieteni noi?

3 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Incearca sa fii sociabila, dar ai grija cu cine te asociezi happy

Poti sa iti faci prieteni noi peste tot. Uite spre ex aici, poate intalnesti pe cineva care are aceleasi intrese ca si tine, va dati id-ul vorbiti si poate sunteti din acelasi oras, judet, nu se stie niciodata.

| ioana996 a răspuns:

Hmmmm.prietenia este un sentiment placut care trebuie trait atat cat putem! Deci prietenii se obtin foarte usor! Trebuie sa fie sociabila si sa fi tu insati(asta conteaza cel mai mult). daca te prefaci ca esti alata persoana doar ca cei din jurul tau sa te remarce si sa-ti fie prietenii vei face un lucru foarte rau! pentru ca tu te dai drept o persoana care nu esti iar acei prieteni falsi ti se vor alatura pentru persoana care pari ca esti (dar in realitate tu nu esti asa doar pari pentru a fi inconjurata de prieteni).asa ca eu te sfatuiesc sa ai grija in primul rand ce fel de prieteni iti faci (si apropo daca iti sunt prieteni adevarati oamenii alesi de tine te vor accepta asa cum esti nu te vor pune sa te schimbi pentru nimic in lume!). prietenii sunt niste persoane importante in viata ta si mereu vor fiihappy

| Maria_8259 a răspuns:

Nu stiu alti dar eu una nu am probleme in imi face prieteni noi
Tine si de caracter, eu una sunt foarte vorbareata si sociabila si imi fac mereu prieteni noi