| Rapeanu_Ioana_1994 a întrebat:

Cum iti faci prieteni?

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Buna!

Am observat ca esti o fire mai timida, nu trebuie sa fii asa.
Pai, daca raspunsurile de mai sus nu iti convin, iti propun sa mergi cu o colega cu care te intelegi mai bine, si sa incercati sa va faceti prieteni (urmand sfaturile celor de mai sus), poate asa iti va veni mai usor.

Incearca sa fii mai rebela, succes! Pa-pa.

15 răspunsuri:
| oanabuysomeweed a răspuns:

Pai,mai intai incepi sa discuti cu o persoana si vedeti ce aveti in comun. Tineti legatura prin telefon sau messenger.Mai intai fa-i complimente si iti va face si el/ea. Asa incepe o prietenie buna:* Cel putin a mea asa a inceput >big grin

| Rapeanu_Ioana_1994 explică (pentru oanabuysomeweed):

Si daca nu poti sa vorbesti cu ceilalti?

| Wøodenpints a răspuns:

Nu stând pe net şi întrebând cum îţi faci prieteni. Nu aşa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca in primul rand sa te faci observata de cei din jur, printr-un comportament controlat.Pleaca urechea la nevoile lor, ajuta-i cum poti sau incurajeaza-i pe cei care au nevoie.Cauta sa ai o atitudine placuta celor din jur,un aspect mereu,,proaspat,, si ingrijit. Distonand putin de o atitudine,, comuna,, vei atrage atentia si multi v-or cauta compania ta. Apoi incepi selectia, in functie de ce descoperi ca ai in comun cu cineva.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Iesi din casa si socializezi cu oameni care par de treaba sau care au ceva in comun cu tine.
Le ceri ID-ul de mess sau nr. de telefon si vorbesti cu ei, te intalnesti cu ei.

| Rapeanu_Ioana_1994 explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Nu cred ca o sa imi fac prieteni

| Chio9 a răspuns:

Pune ceva haine mai misto pe tine, ia o prietena(colega) mai rebela, mai bagaboanta sa-i zic asa. Mergi cu ea intr-un bar, club, pub si imbetati-va, o sa atrage-ti atenti baietilor si o sa fiti in centrul atentiei.

Sau

Lasa-mi id de mess si povestim aman2. tongue

| Rapeanu_Ioana_1994 explică (pentru Chio9):

Am 12 ani

| Chio9 a răspuns (pentru Rapeanu_Ioana_1994):

12 ani. si de ce ti-ai pus 1994?
ca sa atragi atentia asta-i clar.
Pai la 12 ani iesi afara si joacate cu papusile cu fetele de pe la bloc ce preteni vrei mai mult de atat?

| Rapeanu_Ioana_1994 explică (pentru Chio9):

Ca sunt logata cu facebook

| Hasz a răspuns:

Prietenii nu se fac asa de usor.Cum ar fi ai spune cuiva buna si esti prieten cu el.Nu.In primul rand trebuie sa stii sa vorbesti. Apoi daca ai un coleg sau o colega cu care te intelegi tu mai bine vorbiti despre lucrurile comune. Apoi mergeti la o pizza, va plimbati cu bicicletele etc.Cam asa se fac prietenii.Bafta

| bolsevic a răspuns:

Mai iesi din casa

| sincron44 a răspuns:

Nu pe facebook clar! poti sa te implici in proiecte, ong-uri pentru tineri. do it!

| ϟƘƦƖןןΣx a răspuns:

Pai incepi prin a spune Buna

| DoAr a răspuns:

Pai,cum au spus colegii e simplu cred si usor! Succes