| adellyna a întrebat:

Cum sa`mi coving parintii sau sa ii rog sa ma lase intr-o exursie la sibiu-sighisoara-brasov. costa 2 mil jumate. la scoala sunt printre primii. invat foarte bine. cum ar trebui sa le spun? sa le demonstrez ca merit sa ma duc in excursie? pareri :p mersi

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Spune-le ca excursia iti este absolut necesara pentru fixarea cunostintelor dobandite la scoala si pentru largirea orizontului general.Cine organizeaza excursia? Este important ca parintii sa stie ca organizatorii sunt oameni seriosi.

2 răspunsuri:
| lilboutique a răspuns:

Este cu cazare peste noapte? daca da, probabil asta este problema. Explica-le ca nu se va intampla nimic rau, asa am fost si eu anul trecut:d. e normal sa se ingrijoreze. sau daca nu functioneaza si ai diriginta/diriginte de treaba poti sa o/il rogi sa vb cu parintii tai.happy bafta

| adellyna explică:

Dirigintele meu impreuna cu alti profesori.