| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi recapat increderea in sine? Mai ales ca port aparat dentar

Răspuns Câştigător
| cristina088 a răspuns:

Asa cred si eu,, trebuie as ai incredere in sine,,
tu esti frumushika, trebuie as te gindesti la kalitatzile bune,,,))(♥)

3 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Nu contează că porţi aparat dentar. Şi eu port ochelari, şi am încredere în mine însămi.
Încearcă să te gândeşti la calităţile tale, nu-ţi mai enumera defectele. Acesta e un prim pas. Apoi, aranjează-te puţin, în fiecare zi [gen: dă-te cu strugurel/gloss simplu, creion/puţin rimel]. Îmbracă-te cum îţi place şi fii mai comunicativă şi cu cei de sex opus, încearcă să flirtezi cu el.
Aminteşte-ţi de toate reuşitele tale, pe care le-ai realizat pe cont propriu. happy
Baftă!

| BaiatulAnonim a răspuns:

Hei, ia in considerare ca sunt si vedete la TV care poarta aparat dentar si nu sunt derajnate de faptul acesta big grin Nu stiu cum arati, sau daca ti-ai pierdut increderea in tine numai datorita aparatului dentar...dar poti incerca o schimbare de look, schimba cercul de prieteni daca cei actuali te jignesc si te fac sa te simti prost. Dupa parerea mea nu ar trebui sa lasi un aparat dentar sa iti controleze viata big grin baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul că porţi aparat dentar, n-ar trebui să te dea înapoi.Nu eşti prima şi nici singura care poartă. Gândeşte-te că asta o să te ajute pe viitor,deci n-ai ce pierde.În legătură cu încrederea în tine,ar trebui să gândeşti realist şi nu să te pierzi.Tu eşti la fel ca înainte, doar că ai un aparat dentar.Aranjează-te, încearcă să fii aşa cum eşti de obicei pentru că tu eşti frumoasă oricum, cu sau fără el.Capul sus şi trăieşte, fii puternică şi nu te da înapoi doar pentru că porti aparat dentar. Baftă!