| 6sapte a întrebat:

este tarziu la 17 ani sa port aparat dentar?

Răspuns Câştigător
| luniii a răspuns:

Teoretic nu e tarziu dar practic dintii tai se indreapta mult mai greu la aceasta varsta, aparatul dentar sau brecheturile(pentru ca sunt 2 lucruri diferite chiar daca au acelasi scop) sunt recomandate copiilor/adolescentilor oana in 14 ani. Poti incerca dar e posibil sa il dai jos dupa 3 ani sau 3 ani si jumatate. Un aparat dentar in 2 ani maxim ar trebui sa isi faca treaba. Oricum in concluzie nu e o pierdere de bani asa ca poti incerca.
P.S: Nu vorbesc din basme, tata e medic stomatolog.(Si pentru persoanele care cred ca ma laud nu, nu ma laud dar vreau sa stie consecintele)
O zi buna in continuare.

6 răspunsuri:
| qTedy a răspuns:

Nu e tarziu :] deci poti sa porti fara griji :d succes!

| Otilikaa a răspuns:

Niciodata nu e tarziu, daca vrei sa fii frumos/oasa
happy

| alicutza113 a răspuns:

Nuu...mama are si are 34 happy

| KingJulien a răspuns:

Nu e tarziu eu am 15 ani si port aparat de 1 an si cred ca o sa mi-l mai tin o perioada conteaza sa fii tu frumoasa si sa ai dintii frumosiwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se pune aparat si la 30

| Lupdemare a răspuns:

Daca ai nevoie de el nu e tarziu.