| BitKode a întrebat:

Cum sa prinzi fazani fara sa ii omori..Am auzit ceva cu un borcan daca puteti sa imi dati mai multe detalii sau schita unei capcane ar fi si mai bine.

Răspuns Câştigător
| tpuforyou a răspuns:

Sal!)) pai...pui un borcan mare cam de 20 l, inclinat in panta iar pe langa borcan si in fundul borcanului pui boabe de grau, porumb ) iar fazanul cand va intra in borcan nu va mai putea iesi de acolo! *ai aluneca ghearele si se va zbate in borcan pana va obosi si se calmeaza!))
ps... pune capcana intr>un loc unde ai auzi seara cantand dar nu pe langa poteci fregventate de caini! *iti vor lua fiptura )))
si vezi sa intepenesti bine borcanul sa nu se roteasca si sa scape, indicat ar fi sa ai legi de un pom sau il, pui intre 2 pomi bine fixat!
verifica de 2 ori pe zi capcana!
Eu prind in felul asta de cand eram mic! bafta! ))

1 răspuns: