| Raainbow a întrebat:

Cum sa scap de coosuri fetelor ma ajutati?crying

Răspuns Câştigător
| InnocentSmile a răspuns:

Uite un sfat:
spala-te dimineata si seara cu apa calda si sapun[de preferat sapunul dove ca usuca mai bine decat sapunurile obisnuite cosurile]
nu uita... daca te machezi inainte de culcare trebuie neaparat sa te demachezi[daca ai lapte demachiamt bine, daca nu ai si nu vrei te speli cu apa calda si sapun, dar vezi sa te speli binehappy ]
eu am incercat si da rezultate...in scurt timp ti se vor usca toate si fata ta va fi frumoasa fara urma de cos[app vezi sa nu pui mainile pe fata, pentru ca mainile tale pot avea microbihappy ]
succes:pupici mici:*

8 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Zynerit, il gasesti in farmacii.

| wolder a răspuns:

Du-te la dermatogol sa iti dea pastile sau creme speciale pentru tenul tau!
si sigur vei scapa de ele!
succes:X

| Kristtine a răspuns:

Bună, şi eu mă confrunt cu această problemă. Dar într-un timp am scăpat de ele cu ajutorul :

http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137

Dacă nu are efecte, incearcă Skinoren sau cremă de gălbenele:)

| SociallyDepressed a răspuns:

Spala-te pe fata dimineaza si seara. Daca te machiezi nu dormi cu machiajul pe fata.

| bybynskeala a răspuns:

Niciodata sa nu combini produsele
daca folosesti un singur produs de la inceput pe acela sa in folosesti in perioada aceea
eu folosesc pure nature de la oriflame in faza cand sunt rani deschise iar cand mi se fac ca o coaja folosesc fond de ten natula de la avon ca sa mi se usuce si sa cada iar in acel loc nu iti raman semne
dar daca ai acnee sau mai multe cosuri intr*un loc af fi bine sa mergi la un dematolog sau doctor pentru ca te va ajta el mai mult :*big grin

| lucy1303 a răspuns:

Pai eu imi dau cu argila pe fata si o tin cam juma' de ora si se usuca. Apoi dau vreo 4 zile consecutive cu lavanda si miere, si au trecut destul de bine si repede.

| Daadad a răspuns:

Eu ma spal dimineata cu apa si sapun pe fata, dupa ma spal seara tot la fel si peste o jumatate de ora ma dau cu clerasil si nu am probleme.

| Alex99_5691 a răspuns:

Cu niste zeama de lamie. Iei o lamie o storci intr-o cana iei o bucata de hartie igienica o inmoi o storci si dai pe zona iritata... funda?