| alexRE a întrebat:

Cum sa scap de emotii?
Simt ca innebunesc cand ma gandesc la faptul ca peste o luna trebuie sa dau competentele la romana si la engleza, si ma cuprinde o grija cumplita ca am sa ma blochez acolo in fata profesorilor alora care ma evaluiaza...pffff...parca mar duce cineva la spanzuratoare asa ma simt.
Vriun sfat, ceva sa depasesc acest impas?

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Pfff...stai lin ca nu esti singurul in aceasta situatiecrying
Si eu ma stresez alex cu porcaria asta de bac, insa nu-mi ajuta la nimicsad o sa fie bine, numai ca va trebui sa lasi de-o parte emotiiiiiiiiile, incearca sa le stapanesti ca pe urma poate o dai in bara...succes!

1 răspuns:
| Enzo2011 a răspuns:

Daca pana acum ai fost un elev bun si ai invatat bine atunci nu trebuie sa-ti faci probleme,nu va fi greu,ca sa sc api de frica trebuie sa inveti, sa te simti pregatit si sa fi sigur pe cunostiintele tate acum vb asa mai lejer pe profesori nu-i intereseaza foarte tare, ei doar stau mai mult ca sa-si ia banii suplimentari deci nu te vor taza la sange (dar depinde de profesor) si in timp ce raspunzi sa nu ai emotii si sa te gandesti de doua ori.Fi relaxat!