| Barbiie a întrebat:

Cum sa scap de matreaza? (daca se poate metode care le poti prepara acasa)
ma spal cu H&S [Head & Shoulders], ma clatesc bine...straight face dar nu dispare.
de cate ori pe saptamana trebuie spalat parul [am par normal, nu gras]?
funda!

3 răspunsuri:
| TeooTeo a răspuns:

Eu aveam la fel probleme foarte mari cu matreata, foloseam Clear si alte sampoane si nimic... dar am trecut brusc la Syoss si am avut numai rezultate bune. Incearca sa renunti din fixativ si placa de indreptat parul si va fi mai bine eu ma spal pe cap odata la 2-3-4 zile si am un par foarte ok.
p.s.:eu de la head&shoulders am facut matreaza crying

| Silly a răspuns:

Parul trebuie spalat de cate ori e nevoie nu exista o regula, pentru a scapa de matreata te sfatuiesc sa nu te speli cu foarte mult sampon si la ultima clatire sa pui putin otet intr-un lighean ceva. si sa-l diluezi cu apa. Sper sa mearga si la tine, la mine a avut rezultate foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,@Barbiie!
Si eu...am avut aceeasi problema! Am avut! Iti zic cum am scapat de matreata(mai multe variante)
-samponul de urzica (!)
-sampon de la Shauma pentru barbati antimatreata(cu tub negru)-eu sunt fata, dar cel pentru femei nu este asa de puternic
-foloseste balsam.
Vot?happy
A, si succes.
NU uita:SummerIsComingNow!
X_O