| daηă a întrebat:

E bine sa-mi spal des parul? De cate ori trebuie spalat pe saptamana?

24 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Normal ca e bine sa iti speli des parul.......nu fa ca o vaca ce o am colega si lasa-ti parul cu saptamanile nespalat
Cam de 2-3 ori pe saptamana...

| mona a răspuns:

Spala l de cate ori simti tu nevoia [eu de 2 ori pe saptamana il spal]

| daηă explică:

Mda... Iulian Nicolescu sigur ma ajuta laughing

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Cred ca de 2-3 ori este suficient.
Eu am parul foarte scurt si il spal doar o data pe saptamana si cand il aveam tuns bob il spalam de 2 ori.

| HermioneLove a răspuns:

Pai http://www.sfatulmedicului.ro/......aruli_9144 inceraca aici! cred http://efemina.ro/cat-de-des-trebuie-spalat-parul/ eu zic ca daca il spalam prea rar devine uns si murdar iar daca prea des atunci nu va mai fii atat de stralucitor si firul devine mai slab! dupa parerea mea este ca daca ai par scurt 1-2 pe saptamana daca ai mediu(ca in cazul meu)de vreo 2 ori iar daca ai parul lung de vreo 2-3 ori cam asa! sper ca te-am ajutat!:) fundita?

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Nu, nu e indicat sa te speli mai mult de o data, sau de 2 ori pe saptamana, hai, maxim de 3 ori daca ai probleme.
Daca exagerezi cu spalatul vei genera o dereglare a scalpului, si acesta va secreta sebum in exces, dandu-i parului tau un aspect uleios si neingrijit.

Numai binebatting eyelashes

| Against a răspuns:

Depinde cat de des...la 2 zile e bine, dar prea des strica, pentru ca ti se ingrasa repede parul dupa

| MissDyDee a răspuns:

Nu e foarte bine pentru ca daca il inveti asa o sa se ingrase din ce in ce mai des..de regula parul se spala de 2 ori pe saptamana.happy

| loveanime059 a răspuns:

Este indicat sa-ti speli parul de 1-2 pe saptamana, nu mai mult happy eu tot de 2 ori ma spal, daca te speli mai mult de atat parul tau se va obisnui cu samponul, si asa se va ingrasa mai repede, acelasi lucru si in caz contral, cu cat te speli mai rar, parul tau nu o sa sa ingrase repede

| Rosimina a răspuns:

Eu am parul lung peste fund tongue si la 2 zile ma spal pentru ca ilvad ca se ingrasa. Tu nu stiu cat de lung il ai... Dar cand vezi ca incepe sa fie murdar '' sa se ingroase'' spalal happy

| bianca_4393 a răspuns:

Tu iti bati joc de noi?

| HermioneLove a răspuns (pentru bianca_4393):

Cred ca asta face!

| daηă explică (pentru bianca_4393):

Imi bat joc doar de tine laughing
Am pus intrebarea asta pentru ca nu eram sigura.Nu de asta exista TPU?

| Bella12 a răspuns:

Nu e bine sa il speli des, eu il spal 1 data la 2-3 zile

| Mariiuca112 a răspuns:

Eu imi spal parul de 2 ori pe saptama, asa iti recomand si tie

| Ayuu a răspuns:

Mama mea e cuafeza si mi-a spus ca nu e bine sa ti-l speli foarte des fiindca daca til speli prea des iti cade parul asa ca mai bine ar fi sa til speli de 2 ori/saptamana.

| Indecenta a răspuns:

Daca des inseamna de doua ori pe saptamana este foarte bine. Nu exagera ca apoi se ingrasa repede.

| mrburel a răspuns:

Depinde cum iti simti uh parul nu conteza de cate ori te speli acum daca tie ti se ingrasa repede parul nu o sa stai 2-3 zile fara sa te speli nu? ...Depinde de par eu sunt baiat si ma spal pe fiecare zi ca daca stau 2 zile deja zici ca mi-am dat cu untura in parstraight face

| Lollo29 a răspuns:

Buna,iti voi spune cum sa iti speli mai bine parul pentru volum si stralucire.Cand il speli prima oara cand iti dai cu sampon pui in palma si o lingurita ori de suc de portocale ori de ulei de masline

| PigsCanFly a răspuns:

Cred ca de 2 ori este de ajuns!

| kisha a răspuns:

Nu este bine pentru ca ti se va ingrasa parul repede .....de 2-3 ori pe saptamana depinde de ocazi si restul...

| popaiulia a răspuns:

Doar dacă este nevoie. Nu prea este bine pentru ca parul se va învață asa. Trebuie spălat cam 1-2 pe săptămână.

| alinaursu a răspuns:

Nu e bine, parul trebuie spalat de 3 ori pe saptamana.

| INTRABARI a răspuns:

Cam de 3ori