| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de negi? (scuze de categorie, dar aici intra cei mai multi) Funda tongue

Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Cu Cryopharma,ingheata negii apoi se usuca si cad singuri, il gasesti in farmacii, e cam scump

2 răspunsuri:
| XVCDG a răspuns:

Cu ajutorul aburilor...

| JahBless a răspuns:

Pai exista mai multe modalitati.
cea mai sigura cale e cauterizarea.mergi la spital, si iti picura nenea doctor nitrat de argint pe neg care, il usca si iti pica jos.mai sunt la farmacii ca un fel de ruj ce ti-l pui pe neg, il usca si-ti cade.(e gratuit).sau iti poti procura tu de la farmacie.doar sa ai mare grija ca daca-ti picuri pe langa neg iti va arde pielea.alta varianta (care am folosit-o si eu) e vaselina arsa.practic eu am scapat fara sa vreau de ei.am lucrat intr-o zi la o masina si am stat toata ziua cu vaselina aia pe maini.cand m-am spalat a venit jos cu tot cu negi.inainte de asta am facut un tratament cu o solutie si vaselina medicinala dar n-a functionat.
saaau poti incerca o metoda mai dureroasa.infierbanti un metal si-l ti pe neg. in cele din urma va cadea el.