| Rooney7 a întrebat:

Cum sa scap de timiditate? Cum sa socializez mai bine cu fetele, sa am mai mult tupeu.Cum pot sa le abordez si eu? Vreau sa fac si eu primul pas, nu sa mai astept la ele...

3 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Trebuie sa capeti incredere in tine. sa fii detasat de ceilalti, sa nu iti fie teama de un refuz, toti suntem refuzati, ma refuza fetele, singure, in fiecare zi. nu trebuie sa fi demoralizat, uitate in oglinda si convinge-te pe tine insuti ca arati bine si ca poti, ce zic altii nu conteaza, nici macar pentru fete nu trebuie sa arati wow, trebuie doar sa ai curaj sa te bagi in seama, si sa poti sa legi doua minciuni, sa aflii cei place, si sa lasi discutia sa curga, si daca nu merge, mergi mai departe, cu siguranta va fi o fata, cu care vei lega lejer o discutie, ai incredere in tine, si ignorai pe cei din jur

| unknøwn a răspuns:

Nu. Nu vrei asta.
Ai mai pus întrebarea de vreo 40 de ori. Ai primit şi răspunsuri. Dacă voiai cu adevărat, puneai în aplicare sfaturile primite. Dar tu nu pui în aplicare nimic. Tu aştepţi o soluţie minune care să te facă peste noapte să devii băiatul ăla care vrei să devii. Nu se poate dacă n-ai perseverenţă.

| Petrica98 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tine, sa nu iti mai fie rusine de ce ar putea spune ceilalti
Eu am o zicala ca sa ii zic asa:"Actioneaza nu ai nimic de pierdut"
Ai so intelegi mai tarziu
Mult succes!