| anonim_4396 a întrebat:

Cum să scap de timiditate,să fiu mai sociabil,mai curajos,relaxat,să am mai multa incredere in mine? Eu niciodată nu i-am spus unui fete ca imi place de ea, chiar daca mi-a placut, deci niciodata nu stiu daca m-a placut una.Eu mereu astept ca ele sa faca primul pas, nu le bag in seama, nu stiu de ce mi-e aiurea.Cateodata regret, cand vad că unii sunt inconjurati de fete, simt ca si eu as putea să fiu la fel.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Investeste in dezvoltarea ta personala, citeste, vezi filme de calitate, asculta muzica culta, fa sport.
Vei deveni infinit mai sigur de persoana ta.
Nu ai nici un motiv sa te victimizezi.

| Zenithf a răspuns:

Nu cauta sa fii la fel ca altii, faptul ca ei sunt de succes nu inseamna mare lucru.
Cauta tu sa faci ceva in fiecare zi, si fiecare mica treapta pe care o urci iti va descoperi ceva mai mult, si fiecare eveniment va fi o mica sarbatoare pentru tine.

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Ai putea, asa este. Dar singurul lucru ce te impiedica esti tu. Intotdeauna crezi ca partenera trebuie sa faca totul. Incearca si tu sa faci ceva, nu sa ii spui ca iti place de ea. Dar sa te dai si tu pe langa ea, sa vb mai mult cu aceea fata si sa incerci sa nu fi rece cu ea. Si crede-ma ar fi mai bine sa glumesti cu ele pentru ca fetelor de obicei le plac baietii amuzanti. Bafta multa! :* Pentru alte sfaturi trimite-mi mesaj privat!

| MaiaMartinas a răspuns:

Pai fa-ti mai mult curaj, incearca sa pui ceva in practica..si daca iti place de o fata da-i de inteles asta, vorbeste cu ea mai mult, apropie-te de ea, nu o ignora...nu astepta sa faca ea primul pas, pentru ca nu-l va face, mai ales daca nu stie ce simti pentru ea..si stii, poate si ea te place, dar nu-ti spune..si uite asa, sentimente irosite..asa ca fii mai increzator in tine, prinde curaj..ca altfel nu vei rezolva nimic. Succeshappy

| Prea_Mult_Vorbesti_1989 a răspuns:

Mai mimo aici e mult de spus, insa o sa incerc sa rezum cat pot ca sa intelegi cu toate ca fiecare are punctul lui de vedere, eu de exemple am avut multe abordari, cea mai buna si cea mai riscanta e sa te duci la ea sa vorbesti ca si cum nu ar conta ca e inalta frumoasa etc si tu ca ai cosuri sau 5 kg in plus sau ca iti flencane glezna dreapta, rolul tau e sa o seduci rolul tau e sa conduci nu sa o lasi pe ea sa te indimideze ca e fata si ca te poate manipula sau batjocori, in cazul in care face asta ar fi o "..." si nu ar avea rost sa o mai cauti, sau poti lua calea misteriosului sa le faci sa fiarba sa vrea ele sa vorbeasca cu tine, sunt multe metode multe aborari ce conteaza e sa ai incredere in tine si inainte sa mergi la o "Ea" sa te cunosti pe tine ca sa o poti cunoaste pe ea.