| aalessyaaaMk a întrebat:

Cum sa scapi de cosuri puncte negre?

6 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Pentru puncte negre iti recomand urmatoarea solutie: faci putina spuma din sapun, adaugi o lingurita de sare si una de soda de mincare.Solutia data o aplici in zona cu puncte negre lasind sa actioneze 5 minute. Dupa aceea, elimini cu apa calda, aplicand crema pentru fata. Daca simti usturime, nu te speria, asta inseamna ca isi face efectul.Important este sa nu aplici solutia data pe cosuri, s-ar putea sa-ti provoace probleme.

| Bonotralalala a răspuns:

Faci infuzie cu ceai de musetel, dupa masezi cu un prosop care zgarie, care e mai dur, si dupa te dai cu o crema de galbenele, sau o crema pentru fata pentru a inchide porii.
PS: repeta procedeul in fiecare saptamana,
te-am pupat

| En3Rgi a răspuns:

Cand am fost a opta profa de romana ne zicea ca cel mai bine e sa scapi de cosuri atunci cand pui pasta de dinti peste si lasi sa se intareasca.O sa simti o usturime.E bine. Dupa urmatoarea zi nu le mai ai si nu iti raman semne.(dar sa te clatesti dupa bine cu apa)(inainte sa te culci aplici si dupa dimineata dai cu apa si gata au disparut).

| TheDarkQeen13 a răspuns:

In fiecare noapte iti dai ce ceai de musetel pe fata sau poti sa iti faci si infuzie.

| AfroBelgianu a răspuns:

Buna, alesya

Le scoti, dupa te dai cu spirt in locurile care s-au inrosit. Poti sa te freci pe fata si cu cafea macinata(crede-ma face minuni).

O zi buna, AfroB.

| andreea9701 a răspuns:

Cu o crema Vichy este foarte buna