| Buburuza10 a întrebat:

Cum sa scapi de cosuri si puncte negre? Funda!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| OaiaNinjalău a răspuns:

Daca vrei cel mai simplu si mai rapid remediu... amesteca sapun cu faina de porumb si apoi da-ti cu acea combinatie pe locul in care ai cosurile. A doua zi vei vedea ca cosurile respective sunt uscate si ai pielea mai fina. Procedezi asa o saptamana si nu mai ai probleme... Eu am incercat-o si e buna ideea si nici nu necesita mult timp.

| Christinnnee123 a răspuns:

Trei retete simple pentru a scapa de punctele negre:
1. Lapte si suc de lamaie.
Aceste doua ingrediente sunt bogate in antioxidanti si asta va ajuta la curatarea porilor de toate impuritatile care pot genera crearea punctelor negre si a cosurilor. Substanta de curatare se prepara adaugand intr-un pahar de lapte cald cateva picaturi de suc proaspat de lamaie. Aplica lotiunea pe tenul curat si maseaza usor cateva minute, apoi las-o sa actioneze circa 10 minute. La final, clateste-ti fata cu apa caldut. Aceasta lotiune se poate folosi de fiecare data cand aveti nevoie sa scapati de punctele negre.

2. Iaurt si coaja de portocala.

Citricele pot face minuni pentru pielea ta, asa ca le poti introduce cu incredere in rutina ta de infrumusetare. Pentru a prepara aceasta masca, adauga doua linguri de coaja de portocala taiata marunt cu patru linguri de iaurt. Amesteca pana obtii o substanta omogena. Aplica pasta pe obraz si maseaza usor cu miscari circulare cel putin 2-3 minute. Aceasta amsca este excelenta si pentru tenul lipsit de vitalitate.

3. Malai si otet.

Aceste ingrediente pe care le poti gasi in orice gospodarie au un efect uimitor asupra tenului. Pentru a crea aceasta masca minunata, amesteca doua linguri de malai cu doua lingurite de otet. Aplica pasta pe fata si las-o sa isi daca efectul 15-20 de minute. Clateste apoi cu apa calduta. Vei vedea ca aceasta este una dintre cele mai eficiente solutii pentru a scapa de punctele negre.

Pentru a scapa de puncteke negre viziteaza si https://www.youtube.com/watch?v=mqFplQ--aqk

Iata care sunt cele 6 produse care te vor ajuta sa scapi de cosuri chiar peste noapte!

Pasta de dinti
Trucul cu pasta de dinti este unul dintre cele mai vechi si cele mai eficiente remedii impotriva cosurilor, pentru ca le usuca rapid. Seara, dupa ce ti-ai spalat bine fata si dupa ce ai dus la bun sfarsit ritualul tau de frumusete, aplica foarte putina pasta de dinti peste cosul inestetic, care iti da batai de cap. Lasa pasta de dinti sa actioneze intreaga noapte, iar dimineata vei observa ca acel cos de pe nas sau barbie va fi mult mai putin vizibil.

Cubul de gheata
O alta modalitate de a scapa de un cos nedorit consta in aplicarea unui cub de gheata pe el, aceasta avand rolul de a imbunatati circulatia sangvina. Acest remediu rapid iti va ingheta porii si te va ajuta sa iti purifici tenul, reducand si excesul de sebum. De asemenea, calmeaza inflamatiile si iti hidrateaza tenul. Iti sugeram sa aplici cubul de gheata peste zona cu probleme de cel putin 3 ori pe zi, daca vrei ca efectul sa fie cat mai vizibil.
Mierea
Mierea este considerata a fi cel mai bun remediu impotriva cosurilor. Este un antibiotic natural, care te va ajuta sa previi infectiile, grabind in cele mai multe cazuri chiar si vindecarea acneei. Tot ce trebuie sa faci este sa aplici putina miere pe un disc de vata, dupa care sa masezi delicat zona afectata. Lasa sa actioneze pret de 30 de minute, dupa care indeparteaza mierea cu apa calduta.

Usturoiul
Chiar daca pare de necrezut, usturoiul este remediul natural care te ajuta sa scapi de cosuri destul de rapid. Este bogat in sulf, care este cunoscut pentru eficienta sa in combaterea formelor blande de acnee, asa ca aplica-l cu incredere. Taie un catel de ustoroi pe jumatate, maseaza usor si lasa sa actioneze 5 minute, dupa care clateste bine tenul cu apa calda. Pentru ca usturoiul are un miros destul de suparator, este recomandat sa aplici acest tratament seara, inainte de culcare, pentru ca aroma de usturoi va persista destul de multe ore pe pielea ta.
Lamaia
Iata probabil cea mai buna solutie impotriva cosurilor - lamaia! Sucul de lamaie este bogat in vitamina C si are proprietati astringente, care contribuie la uscarea rapida a cosurilor. Este foarte important sa folosesti sucul de lamaie proaspat stors, in favoarea celui din comert, intrucat astfel vei putea beneficia din plin de efectele acestui fruct minune. Foloseste un disc de vata imbibat in sucul de lamaie si aplica-l peste cosul nedorit. Lasa solutia sa actioneze peste noapte.

Uleiul de levantica
O alta solutie eficienta impotriva cosurilor este si uleiul de levantica. Acesta calmeaza pielea iritata si inflamata si contribuie la eliminarea rapida a cosurilor. Tamponeaza usor cosul cu un disc de vata imbibat in ulei de levantica inainte de culcare, iar a doua zi pielea ta va avea un aspect fresh.

Acum ca ai aflat care sunt cele mai eficiente remedii care te ajuta sa scapi de cosurile nedorite intr-un timp record, nu iti ramane decat sa te bucuri de o piele frumoasa, lipsita de imperfectiuni. Lamaia
Iata probabil cea mai buna solutie impotriva cosurilor - lamaia! Sucul de lamaie este bogat in vitamina C si are proprietati astringente, care contribuie la uscarea rapida a cosurilor. Este foarte important sa folosesti sucul de lamaie proaspat stors, in favoarea celui din comert, intrucat astfel vei putea beneficia din plin de efectele acestui fruct minune. Foloseste un disc de vata imbibat in sucul de lamaie si aplica-l peste cosul nedorit. Lasa solutia sa actioneze peste noapte.

Uleiul de levantica
O alta solutie eficienta impotriva cosurilor este si uleiul de levantica. Acesta calmeaza pielea iritata si inflamata si contribuie la eliminarea rapida a cosurilor. Tamponeaza usor cosul cu un disc de vata imbibat in ulei de levantica inainte de culcare, iar a doua zi pielea ta va avea un aspect fresh.

Acum ca ai aflat care sunt cele mai eficiente remedii care te ajuta sa scapi de cosurile nedorite intr-un timp record, nu iti ramane decat sa te bucuri de o piele frumoasa, lipsita de imperfectiuni. Lamaia
Iata probabil cea mai buna solutie impotriva cosurilor - lamaia! Sucul de lamaie este bogat in vitamina C si are proprietati astringente, care contribuie la uscarea rapida a cosurilor. Este foarte important sa folosesti sucul de lamaie proaspat stors, in favoarea celui din comert, intrucat astfel vei putea beneficia din plin de efectele acestui fruct minune. Foloseste un disc de vata imbibat in sucul de lamaie si aplica-l peste cosul nedorit. Lasa solutia sa actioneze peste noapte.

Uleiul de levantica
O alta solutie eficienta impotriva cosurilor este si uleiul de levantica. Acesta calmeaza pielea iritata si inflamata si contribuie la eliminarea rapida a cosurilor. Tamponeaza usor cosul cu un disc de vata imbibat in ulei de levantica inainte de culcare, iar a doua zi pielea ta va avea un aspect fresh.

Acum ca ai aflat care sunt cele mai eficiente remedii care te ajuta sa scapi de cosurile nedorite intr-un timp record, nu iti ramane decat sa te bucuri de o piele frumoasa, lipsita de imperfectiuni.
Lamaia
Iata probabil cea mai buna solutie impotriva cosurilor - lamaia! Sucul de lamaie este bogat in vitamina C si are proprietati astringente, care contribuie la uscarea rapida a cosurilor. Este foarte important sa folosesti sucul de lamaie proaspat stors, in favoarea celui din comert, intrucat astfel vei putea beneficia din plin de efectele acestui fruct minune. Foloseste un disc de vata imbibat in sucul de lamaie si aplica-l peste cosul nedorit. Lasa solutia sa actioneze peste noapte.

Uleiul de levantica
O alta solutie eficienta impotriva cosurilor este si uleiul de levantica. Acesta calmeaza pielea iritata si inflamata si contribuie la eliminarea rapida a cosurilor. Tamponeaza usor cosul cu un disc de vata imbibat in ulei de levantica inainte de culcare, iar a doua zi pielea ta va avea un aspect fresh.

Acum ca ai aflat care sunt cele mai eficiente remedii care te ajuta sa scapi de cosurile nedorite intr-un timp record, nu iti ramane decat sa te bucuri de o piele frumoasa, lipsita de imperfectiuni.
Lamaia
Iata probabil cea mai buna solutie impotriva cosurilor - lamaia! Sucul de lamaie este bogat in vitamina C si are proprietati astringente, care contribuie la uscarea rapida a cosurilor. Este foarte important sa folosesti sucul de lamaie proaspat stors, in favoarea celui din comert, intrucat astfel vei putea beneficia din plin de efectele acestui fruct minune. Foloseste un disc de vata imbibat in sucul de lamaie si aplica-l peste cosul nedorit. Lasa solutia sa actioneze peste noapte.

Uleiul de levantica
O alta solutie eficienta impotriva cosurilor este si uleiul de levantica. Acesta calmeaza pielea iritata si inflamata si contribuie la eliminarea rapida a cosurilor. Tamponeaza usor cosul cu un disc de vata imbibat in ulei de levantica inainte de culcare, iar a doua zi pielea ta va avea un aspect fresh.

Acum ca ai aflat care sunt cele mai eficiente remedii care te ajuta sa scapi de cosurile nedorite intr-un timp record, nu iti ramane decat sa te bucuri de o piele frumoasa, lipsita de imperfectiuni.
Viziteaza si asta http://www.eva.ro/......40797.html
Funda?