| BYBY a întrebat:

Cum sa slabesc cateva kilograme bune in vreo 2 saptamani[vr sa impresionez un baiat] pls.:X...

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Pe un baiat nu-l impresionezi slabind, daca e sa te placa te place oricum, asta in primul rand.In al doilea rand, slabitul nu se face in doua saptamani, ci in cateva luni, alfel risti sa-ti spui sanatatea in pericol.Incearca sa nu mai mananci dupa 7 seara decat ceva usor, consuma lichide, fructe, legume, lactate, lasa dulciurile, painea si mancarurile grase si fa mult sport.In timp vei slabi si vei arata si mai sanatoasa.happyNu te apuca de diete cand esti in plina crestere ca ei regreta mai tarziu. Oricum, mie imi pare ca arati in regula pentru varsta ta, nu inteleg de ce te agiti.happy
Ai grija de tine.>big grin

3 răspunsuri:
| AlexSadik a răspuns:

Pai in 2 saptamani ar fi sa slabesti cam nesanatos in fiecare zi sa te supui la exercitii gen CARDIO adica sarit coarda pana transpiri de numai posi sarituri pana transopiri si la fel alergat ORICE ca sa transpiri si sa scoti inima din tine laughing asta ca sa slabesti in 2 saptamani (adica urgent) si pe langa asta sa te imfometezi putin adica o masa pe zi formata din legume sau carne fiarta nu prajita dar cu scoala sigur este cam acelasi lucri si FARA PAINE... dar mai important sunt exercitiile epuizante in repetate randuri iti alegi O ORA din zi si faci asta in continu fie exercitii fie aerobic gasesti pe you tube dar o ora cui pauza de maxim 30 de ex abdomene fie dans destrabal pentru ca toti muschii sa fie incalziti pe tot parcursul exercitiilor deci cam asta este si acum eu sincer nu prea ma impresionezi facand asta poate doar sa sugi putin burta si nu s ar observa sper ca te am ajutat DECI PRIN URMARE AM FUNDOI? te am cam ajutat big grin

| shifii a răspuns:

Trebuie sa ai mare vointa. Trebuie sa iti propui sa mananci la anumite ore. Cel mai bine e sa nu mananci mult deodata pana te simti foarte plina, mai bine mananci des si putin. De fiecare data cand iei masa sa nu mananci sa simti ca esti saturata pana in gat, sa mananci pana crezi ca mai poti un picut si te opresti atunci. Sa nu mananci prea tarziu seara si sa mananci ceva usor.
Trebuie sa faci si sport, cele mai bune sporturi pentru slabit sunt joggingul sau inotul. Daca nu stii sa inoti, sau nu ai ocazia sa mergi la bazin des, poti alerga in fiecare zi putin. Bineintseles, mai sunt si alte sporturi. Mergi pe bicicleta, role, gimnastica etc
Iar chestia cu cele 2 saptamani, sa nu cumva sa exagere cu mancatul prea putin, pentru ca daca slabesti brusc si faci vergeturi.:]
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| DAYANACRISTAL a răspuns:

Nu incerca sa te supra soliciti tine o dieta echilibrata si fa sport doar atat cat poti insa pentru a nu te mai ingrasa fa un program la care sa iei masa