| Eee_7625 a întrebat:

Cum sa slabesc? Nu am probleme foarte mari in greutate dar totusi vreau sa slabesc. si nu stiu ce sa fac de unde sa incep. nu am nici vointa necesara nici optimism. cred ca totul e inutil. vreau sfaturi. diete care v-au mers. si tot ce credeti pentru a slabi cat mai repede.happy mai ales la burta.big grin Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Reguli de alimentatie:
-fara sare multa,fara dulciuri, sucuri, chips-uri etc.
-nu manca dupa ora 6
-scoala-te de la masa cand inca ti-e foame
-nu bea apa nici inainte, nici in timpul, nici chiar dupa masa
2. Sport
-mergi pe jos
-mergi la sala
-alearga
-mergi la inot
Dupa aceste reguli stric-te merg eu si am slabit mult.
happyhappy
Succes!

10 răspunsuri:
| RoXyRaLu a răspuns:

Uite un regim:
la micul dejun -
ceai sau lapte de soia , o felie de paine de secara cu gem si margarina ,un fruct proaspat .
la pranz - o supa sau o ciorba , mancare de casa , un suc de fructe natural
seara - o salata de legume sau o salata de fructe dar fara frisca , apa plata , ceai
IMPORTANT!
Nu consuma , sau cel putin incearca sa eviti sa mananci : dulciuri de orice fel , ciocolata , snacksuri , fastfood , prajeli , oua , paste , orez , banane ,aluat , paine alba , cartofi , fasole , lapte si lactate , carne de porc si de vita , bauturi acidulate
E bine sa consumi cat mai des : fructe proaspete - inafara de banana , legume crude ( poti incerca o salata de cruditati ) sau fierte , carne de peste sau de pui fiarta - in niciun caz prajita , margarina sau lapte de soia , cat mai multe lichide ca apa plata , ceaiul , sucul natural de fructe si fara acid
Poti consuma odata pe saptamana - 2 oua fierte , 1 iaurt natural , o tableta de ciocolata , 2 felii de paine alba
Evita sarea
NU UITA - nu slabi prea mult .

Exista si ,,altceva" (sa-i zicem asa) daca regimul de mancare nu da roade,asta daca u nu esti mai grasuta din cauza mancarurilor.Acest regim ar fi:

Nu este nevoie de un regim alimentar strict,ci doar pe putina atentie la alimentatie.Elimina pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic.In rest,mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).In rest,alearga zilnic,cu viteza medie in jur de 20-30 de minute.Astfel vei slabi frumos,treptat si sanatos.

Sper ca te-am ajutat si am fost atenta la fiecare cuvant,pentru a nu iti zice vreo prostie.Succes.

| w0rkSpace a răspuns:

Deci daca ai vointa poti slabi imediat si fii atent la mine a dat roade numa in 2 saptamani si eu am fost ca tine acum am "patratele " smug

1. in fiecare zi dimineata si seara 4 serii de abdomene a cata 10-15-20...

2.Dupa masa sa nu bei apa 30 min (daca bei apa dupa mase se formeaza strat de grasime)

3.Nu manca mult la masa decat sa te saturi

4.Cand ai timp mai du-te si tu sa alergi... vezi ce faci un fotbal

Succes|! Sper sa ajungi la forma dorita happy

| babydolldeea a răspuns:

Abdomene cat mai multe si pauze cat mai scurte, de mancat supe si ciorbe ele nu prea ingrasa

| Ionut6999 a răspuns:

Pai, in primul rand sa iesi zilnic sau aproape zilnic afara si sa te plimbi prin oras, sa joci fotbal sau jocuri de astea in echipa, sa mergi la sala si mergi la bicicleta eliptica sau la banda de alergari, poti sa faci abdomene, si foarte important sa mananci mai putin, si de preferat vegetale si lactate

| Ionut6999 a răspuns:

Sau uite o solutie, cu 3 zile inainte de luna plina sa iei un bob de orez negatit, a doua zi 2 boabe a 3 zi 3 boabe si tot asa, pana la 30. apoi iei 29 apoi 28 pana la 0. Iti ia doua luni, dar eu am slabit 8 kg odata cu dieta asta, trebuie sa iei bobul in fiecare dimineata

Răspuns utilizator avertizat
| Eee_7625 explică:

Multumesc mult fiecarui dintre voi. sper sa imi fie de ajutor.:*

| anoni1060 a răspuns:

Uite un regim:
la micul dejun -
ceai sau lapte de soia, o felie de paine de secara cu gem si margarina, un fruct proaspat.
la pranz - o supa sau o ciorba, mancare de casa, un suc de fructe natural
seara - o salata de legume sau o salata de fructe dar fara frisca, apa plata, ceai
IMPORTANT!
Nu consuma, sau cel putin incearca sa eviti sa mananci : dulciuri de orice fel, ciocolata, snacksuri, fastfood, prajeli, oua, paste, orez, banane, aluat, paine alba, cartofi, fasole, lapte si lactate, carne de porc si de vita, bauturi acidulate
E bine sa consumi cat mai des : fructe proaspete - in afara de banana, legume crude ( poti incerca o salata de cruditati ) sau fierte, carne de peste sau de pui fiarta - in niciun caz prajita, margarina sau lapte de soia, cat mai multe lichide ca apa plata, ceaiul, sucul natural de fructe si fara acid
Poti consuma odata pe saptamana - 2 oua fierte, 1 iaurt natural, o tableta de ciocolata, 2 felii de paine alba
Evita sarea
NU UITA - nu slabi prea mult.

Exista si,, altceva" (sa-i zicem asa) daca regimul de mancare nu da roade, asta daca u nu esti mai grasuta din cauza mancarurilor.Acest regim ar fi:

Nu este nevoie de un regim alimentar strict,ci doar pe putina atentie la alimentatie. Elimina pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).In rest, alearga zilnic, cu viteza medie in jur de 20-30 de minute.Astfel vei slabi frumos, treptat si sanatos.

Sper ca te-am ajutat si am fost atenta la fiecare cuvant, pentru a nu iti zice vreo prostie.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere.

| letitia_8187 a răspuns:

Hei happy
eu iti propun sa manaci ce vrei happy dar din fiecare catioun pic happy
asa nu se vor depunde pe tine happy
eu iti propun sa faci miscare sa mananci multe fructe pentru ca ele is foarte bune happy
si nu trebuie sa faci aasa ca nu mananci nimica nu este sanatos
depinde de varsta ta daca estty inca adolescenta nu-i estre voie sa nu mananci nimica esti in dezvoltare si nu este sanatos. si o sa slabesti u cand vei fi indragostita si ai sa vezi kilogramele vor merge jos oh go on
crede-ma functioneaza