| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa uit pe un baiat pe care il simpatizez foarte mult? El este coleg de clasa paralela si este nebun dupa o colega de-a mea. A vorbit cu mine citeva zile pe skype ca buni prieteni si dupa, a si uitat de mine.

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Cel mai greu este atunci cand placi un tip care nu te place. de aceea uneori apare si o gelozie neintentionata, pe care evident n-o poti controla. asa cum s-a mai spus, nu poti uita pe cineva brusc, si desi este dureros, trebuie sa astepti pana ce totul va disparea de la sine. sau daca ai noroc, poate ca in cele din urma vei avea o sansa la el. pentru asta cel mai bine este sa deveniti amici, sa-i dai de inteles ca poate avea incredere in tine si ca se poate baza pe prietenia ta. asa poti fi mai aproape de el, si poate cine stie, in cele din urma vei prinde curaj si-i vei spune ce simti. Bafta kiss

3 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Stephsweet are dreptate. Nu il poti uita. Ori alegi varianta propusa de ea, ori alegi sa lasi timpul sa iti vindece ranile. happy

| Stephsweet a răspuns:

Nu poti uita un tip(am incercat si eu) cel mai bine du-te si spune-i in fata. Aja e mai usor.

| ŞoSeŢeL a răspuns:

Incearca sa gasesti un alt baiat sau poate gaseste ceva hobby-uri care sa-ti placa poate asa uiti.