| Alexandra87889 a întrebat:

Buna` :* in clasa mea a venit un coleg nou si este foarte dragut love struck ma place, il plac
totul a fost foarte frumos ma tinea de mana ma pupa etc

pana ieri cand in ora de chimie am stat cu el in banca si mi-a zis ca am sanse la el sunt frumoasa dar nu poate sa fie cu mine pentru ca nu poate sa o uite pe prietena lui` de dinainte straight face [ el nu este de la mine din oras. este dintr`un oras mai indepartat dar s-a mutat aici (prietena lui este tot de acolo )]

Azi l-am chemat afara in curtea scolii si mi-a zis ca nu are chef iar cand l-a invitat o alta colega a mers straight face

Ce sa fac crying?

Am uitat sa va zic ca nu stiu ce am cand imi place de un baiat ma schimb total straight facenu stiu de ce. anul trecut mi-a placut de unul si eram foarte schimbata iar de cand nu mai imi place de el suntem foarte buni prieteni

Ce sa fac ajutati-ma plssss?

Fundaa`

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce tupeist, ti-a facut un bine ca te-a refuzat. O fi fiind fat-frumos cu stea in frunte si eu nu stiu? Ai grija de scoala si ai grija pe viitor cui te deschizi asa, sa nu suferi pentru niste puslamale.

| Derye a răspuns:

Ti'a zis "ai sanse la mine, ca esti frumoasa"?

E el narcisist, sau tu esti putin dusa?

| foxi a răspuns:

Cauta sa fii tu, nu te schimba sa pari mai buna! Baiatul a fost elegant si te refuza la fel de elegant! Renunta!

| denysame a răspuns:

Poi daca el chiar asa nu o poate uita pe fosta iubita nu ai ce sa ii faci. Da tu il placi dar baiatul ti-a zis ca nu poate sa fie cu tine si mai mult...Sau ai putea vb cu el si sa il intrebi de ce nu vrea sa fie cu tine.si cheastii din astea succes!
Fundita?big grin

| babygyrl a răspuns:

Mai intai sa ii spui ca voi puteti sa fiti cei mai buni prieteni, sa aveti incredere unu in altu, de aici totul merge de la sine.Ar fi bine sa ii spui ca il placi, deoarece poate fi cateodata prea tarziu, vezi reactia lui, ii propui sa incercati sa fiti impreuna, asa poate sa o uite si pe fosta, cu atat mai bine ca nu e in acelasi oras cu tine. Daca nu merge relatia ramaneti amici...Eu asa as face, dar trebuie sa il si cunosti, sa vezi ce ii place, sa ai convingerea ca te place, si isi doreste la un moment data sa fie cu tine.Stiu ca iti e greu, dar daca nu esti intr-o asemenea situatie nu ai cum sa iti dai seama ce greu este, eu iti spun din ce am patit eu...Mult noroc si sper sa reusesti.

| Ingerasull99 a răspuns:

Cauta-ti altu'!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica ti-a zis ca ai sanse la el? Dar cine se crede? Mai bine spune-i sa se intrebe daca are el sanse la tine. Auzi, ce tupeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-l in colotonguesunt altii mai bunihappycu sigurantsa il vei uita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te ia dracu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ce simti, daca chiar iti place de el lupta si nu renunta eu daca vreau sa obtin ceva lupt pana obtin asa trebuie sa faci si tu.mult succes.si fi tare nu te lasa calacata in picioare de un baiat pentru ca nu merita