| UnicornBacon a întrebat:

Am in clasa un coleg caruia ii place de mine si ma tot invita pe la chiosc sau afara in pauze.Cum sa ii spun frumos ca nu ii simpatizez si ca as vrea sa ramanem la stadiul de "prieteni"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur şi simplu spune-i că nu eşti pregătită pentru o relaţie. Sau pur şi simplu nu vrei una, ai alte priorităţi.
O să înţeleagă şi va trece la altă tipă.

1 răspuns:
| CosminC86 a răspuns:

Ciau. Eu zic sa-i spui verde-n faţa, fara ocolisuri. Pacat, totusi, o sa vina vremea cand o sa ai nevoie de dragoste si s-ar putea sa nu gasesti.