| IceCreamDoll a întrebat:

Cum sa va explic imi place de o profa...nu in sensul in care as vrea sa ma combin cu ea, dar imi face placere sa o vad, sa o ascult cum preda. Faza este ca avem numai o ora pe saptamana materia respectiva si as vrea sa, in primul rand sa fac pregatire cu ea, eventual in prima instanta sa-i cer id-ul. Dar cum sa-i zic? Eu sunt foarte timida, si nu vreau sa ma balbai sau sa zic vreo prostie. De fapt numai anul asta si la anul mai facem cu ea pentru ca sunt la filologie si ma gandeam ca poate ma pun bine cu ea, stiti cum e: nu e rau sa fii prietena cu o profesoara. Am multi prieteni care tin legatura cu fosti profesori cu care s-au inteles, tot asa le-au cerut id-ul si...nu le strica. Eventual ii mai intreaba cate ceva de la materia respectiva, un sfat in viata de zi cu zi. Dati-mi o idee cum as putea sa ii cer id-ul. Mie mi-ar conveni sa fac pregatire cu ea pentru ca na inteleg bine materia respectiva + ca vreau sa dau la medicina si trebuie sa fac pregatire (cred ca v-ati prins deja ca profa este de chimie). Acum cateva saptamani am vorbit cu ea, am intrebat-o cate ceva de viata ei si mi-a raspuns. Cred ca exista o simpatie intre noi, numai ca am nevoie de sfaturi pentru problema cum sa-i iau id-ul. Multumesc pentru timpul acordat si ofer fundita pentru cea mai buna solutie.

Răspuns Câştigător
| TheG1rl a răspuns:

Pai.Daca spui ca nu ii sare tandara la orice lucru.eu spun sa te iei in vorba cu ea si la un moment dat sa ii spui: Bine atunci mai vorbim. Daca nu va suparati imi dati si mie id-ul dvs. de mess? sau nu stiu...eu aceste cuvinte le gasesc pe moment.bafta big grin