| AnghelFelix a întrebat:

Cum să vb cu o fată fără să o plictisesc? Cum fac o conversație cu ea interesantă? Ce fel de vorbe să-i zic? Nu vreau să o plictisesc deloc! DECI CUM SĂ O ABORDEZ BINE? CUM FAC CU EA O CONVERSAȚIE BUNĂ RĂU? (PRIN MESAJE).În trecut am mai plictisit-o și acum numai vreau să o plictisesc...deci cum fac o conversație bună cu ea? Fără să o plictisesc deloc.O conversație bună si foarte interesantă.Cum fac asta? Cum o abordez? Cum ii vb? Ce îi vb? Urgent sfat bun.

Răspuns Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Esti prea disperat si nu o sa reusesti.
Analizeaza-ti intrebarea, ai repetat acelasi lucru, de mai multe ori, prin diferite forme.
Incearca sa fii cat mai scurt si la obiect, daca vrei sa nu plictisesti persoane.
Mai departe, nu intra in vorba cu "buna, ce faci" indiferent ca e o persoana pe care o cunosti, sau nu. E o intrebare destul de aiurea cel mai adesea.
Daca vrei sa intri in vorba cu o fata, incearca sa o faci intr-un mod amuzant, eventual, usor ironic, dar fa-o cu o legatura la ea.
Gen daca a postat ceva, leaga-te de asta.
Dar nu asa cum o fac altii, gen "ce frumoasa esti".
Daca e sa te legi de aspectul ei, trebuie sa o faci cat mai diferit de majoritatea, mai degraba sa-i critici gusturile, si sa nu para ca pui aspect pe modul in care arata.
Iar in rest, trebuie sa mentii conversatia cat mai scurta, daca te lungesti cu vorbele sunt mai multe sanse sa o plictisesti.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

In primul rand o discutie trebuie sa vina de la sine, daca nu inseamna ca nu prea aveti ce sa vorbiti.
Daca totusi incepeti o discutie iar ea este plictisita de ce ii spui, inseamna ca e plictisita de tine adica nu te place, nu va potriviti.Si atunci te zbati degeaba.

| Donsavas a răspuns:

Vorbeste cu ea strict de ceea ce o intereseaza. Ideea e să i captezi atenția si sa i provoci dependenta. Fii interesat de persoana ei si tot ce tine de ea!