| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o mare problema in legatura cu acneea,nu cu cosurile si cu punctele negre am foarte multe mai ales pe frunte si obraji,imi putei recomanda un regim,sau un tratament, masti

Răspuns Câştigător
| m00n a răspuns:

Renunta la alimentele cu foarte multe toxine o perioada(mezeluri,fast-food,ciocolatele cu mult zahar,dulciurile in general)
Mananca mai dietetic, ca sa dai o sansa organismului tau sa elimine toxinele(mananca multe legume si lactate)insa renunta totusi la carne o perioada
Foloseste pentru puncte negre un scrub, dar numai insotit de o solutie antiacneica gen Zinerit, ca sa nu agravezi cosurile
Incearca sa folosesti cand simti nevoia o crema pe baza de apa ca sa nu iti atace tegumentul solutiile astea
Si clar, deci clar nu folosesti pe fata altceva decat solutiile speciale.Nu iti da cu sapun pe fata cand te speli, foloseste doar apa si nu face abuz nici de solutiile de curatare(pot sa aiba exact efecte inverse)

| Boy98 a răspuns (pentru m00n):

Multumesc

6 răspunsuri:
| DeehhCarla a răspuns:

Nidoflor este o crema foarte buna, ai putea sa incerci succes

| m00n a răspuns (pentru DeehhCarla):

Nidoflorul este antibiotic, nu-si poate da pe piele cu asa ceva fara sa aiba o infectie care sa necesite antibiotic(mai ales ca se foloseste mai mult pentru ciuperci). Exista riscul sa distruga bariera naturala si sa pateasca mai rau decat este.

| DeehhCarla a răspuns:

Nidoflorul este si crema, exista in farmacii mai frate nu stiu de un apareti asa ferm comvinsi, am avut problema asta mi-a fost recomandata de un medicf foarte bun am scapat de cosuri.

| Creattzaa a răspuns:

Mergi la dermato...sau incearca cu skinoren pentru a scapa de acnee

| picius a răspuns:

Incearca suplimentul Derminax
http://track.derminax.ro/....../Derminax/