| SaSwk3 a întrebat:

Cum scap de cosuri, puncte negre, accnee. solutii, cevathinking

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuală. Este foarte bun în lupta cu coşurile şi pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curată şi uscată de 1-2 ori pe zi. Aici poţi cîţi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 30-35 RON. Pe lângă folosirea Zineryt-ului trebuie să ai şi o alimentaţie sănătoasă. Mai puţine dulciuri, grăsimi, sucuri acidulate, mai multe fructe şi legume. Poţi să mai foloseşti şi apă termală (îmi place cel mai mult cea de la Avene), o cremă hidratantă, hrănitoare de la Avene, o cremă de gălbenele pentru cicatrici, rămase în urma coşurilor, plus vitaminele E, A, C şi Zn pe cale orală (şi nu numai). Şi este foarte importantă curăţarea zilnică a pielii (dimineaţa şi seara)! Ai nevoie de un gel de curăţare cât mai bun. Interesează-te la farmacie, şi vei fi ajutat/ă să alegi unul potrivit tipului tău de ten.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi şi un dermatolog.
Succes.

| luiza a răspuns:

Daca ai foarte multe mergi mai intai la un salon de cosmetica sa iti cureti fata macar de punctele negre care trebuiesc scoase, apoi poti sa folosesti Zineryt care este foarte bun!

| ralucaralu a răspuns:

Zineryt sau Akne Syt de la Ivatherm. Sunt foarte bune.

| CynicalCunt a răspuns:

Cu bisturiul. Problem?

| gmxromania78 a răspuns:

Cel mai bun impotriva acestora este, Abexine Gel, desi e mai scump este foarte bun, dispar cosurile in 1-2 sau 3 zile si nu lasa nici un fel de urma unde au fost acele cosuri! Atentie daca suni si comanzi primesti doua alifii Abexine (una cu miere, alta cu menta), deci intra pe Mediashop.com(.ro) si comanda, nu mai sta ca se agraveaza situatia, ca asa am avut si eu, 2 ani am avut cosuri pana a aparut alifia asta"ABEXINE". Sper ca tia-m fost de ajutor. Funda?