| KinG_5058 a întrebat:

Cum se calculeaza media de intrare la liceu?

5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Media generala 5-8+ media din examenele de la romana si mate / 2

| xCatastrophe a răspuns:

Ma=Mg x Mex/2
Media de admitere este egala cu media 5-8 din toti anii inmultit cu Media dintre examene (mate si romana), totul impartit la 2. :d

| playwithmylife a răspuns:

Media de intrare=media claselor 5.8+media evaluari nationale supra(impartit la) 2

| Ruxi_8811 a răspuns:

Media de admitere este:
(media 5-8)+(media 5-8)+(media tezelor unice cls a VII-a) +(media notelor de la testele unice cls a VII-a) totul : la 4
de ex
9.94+9.94+8,25+10 totul ipartit la 4 trebuie 'sa dea in jur de 9.55.
Succes happy