| Lyndsey a întrebat:

Cum se calculeaza media de intrare la liceu? funda:d

Răspuns Câştigător
| LetMeBlowYourMind8 a răspuns:

Deci : 8.00 + 7.00 = 7, 50 + 9, 90 = 17, 4 :2 = 8, 70
Mediile de la teste plus media generala adunate si impartite la 2
http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere-liceu
foloseste calculatorul asta.

3 răspunsuri:
| Officialme93 a răspuns:

Media claselor 5-8 aduncata cu media examenului. impartit la 2. Un anumit procent din examen.25%.Funda!?

| LetMeBlowYourMind8 a răspuns:

Mediile la teste adunate, rezultatul impartit la 2, adunat cu media din generala si impartit din nou la 2.
De exemplu : 8.70 + 9.70 = 18, 40 : 2 = 9, 20 + 9.60 = 18, 80 :2 = 9, 40. Fundă?batting eyelashes

| Lyndsey explică (pentru LetMeBlowYourMind8):

Fa ma sa inteleg... daca iau la examen la romana 8 si la mate 7, impart la 2 si vine 7.5... apoi media din clasa a 5-a a fost 10, a 6-a 9.97, a 7-a 9.96, iar a opta sa speram ca voi avea un 9.70(cel putin:p). astea adunate(mediile)sunt egale cu 39.63=>ca? zi-mi tu media. daca nu
si iti dau funda (poti sa imi mai explici o data, please)kiss

| LetMeBlowYourMind8 a răspuns (pentru Lyndsey):

Deci : 8.00 + 7.00 = 7, 50 + 9, 90 = 17, 4 :2 = 8, 70
Mediile de la teste plus media generala adunate si impartite la 2
http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere-liceu
foloseste calculatorul asta.