| ANONIIIIMAA222 a întrebat:

Cum se calculeaza media de la sfarsit de semestru? Am doar 2 medii de 9 si in rest toata sunt de 10. Care e media finala?

Răspuns Câştigător
| LucidDreams a răspuns:

Aduni toate mediile, iar suma o impartesti la numarul materilor pe care le ai happy

5 răspunsuri:
| Ioonela a răspuns:

Pai aduni toate mediile si suma o imparti la cate materii ai. Sa nu uiti sa pui si media de la purtare. Succes!

| Cosmin86 a răspuns:

Serios? Nu esti in stare sa-ti calculezi singura media?

| Maomau a răspuns:

Mai mare rusinea, sa nu stii nici macar atat!
Poi nu poate stii nimeni cin moment ce nu stii decat tu cate medii de 10 ai!
O medie se calculeaza facand totalul notelor si impartindu-l apoi la numarul lor(notelor)!

| DedeeAndreea a răspuns:

9,86

| Chirodea03 a răspuns:

Aduni fiecare medie si apoi imparti la cate medii sunt.Ex(religie+mate+engleza) sunt 3 materii deci 3 medii. 10+10+9=29 29:3=9.66