| ilegalnonstop a întrebat:

Cum se calculeaza media semestriala cu sau fara purtare? adica eu am 17 materi dar cu purtarea( care stiu ca se ia in seama la adunarea mediei) 18, si nu stiu sigur cat imi iese media

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Pui si nota la purtare, geniule.

5 răspunsuri:
| xXxRaduxXx a răspuns:

Aduni toate mediile semestriale 10+9+8+... apoi imparti la cate materii ai.

| valyalexia a răspuns:

Aduni toate mediile finale si le imparti la cate sunt. asta este tot spor la treaba:X:X

| KatJolie a răspuns:

Le aduni pe toate si dupa le impartzi la cate sunt.happy

| ilegalnonstop explică:

Ba eu va intreb de PURTARE! ce dq nu vedeti stiu cum se face o adunare

| Raluca011 a răspuns:

Aduni toate mediile [la nivel de materii] apoi le imparti la cate materii ai avut happy ...de ex ai 18 materii. aduni media celor 18 apoi le imparti la 18 si gata media semestriala big grin