| Jehjdxgjdl a întrebat:

Cum se calculează Oracolul? Cel mai bun primește funda! Mulțumesc!

1 răspuns:
| Anamariiaaa a răspuns:

Acest oracol se bazează pe o forma orientala de numerologie ce datează de peste 1000 de ani.De fapt este vorba despre o alta ramura a numerologiei care se referă mai mult la energie.Stelele ki reprezintă principala forma de numerologie Feng Shui

Aceste numere intitulate stelele ki reprezintă destinul persoanei născuta sub semnul unui număr specific având atât trăsături pozitive cât și negative

Poți afla destinul stelei ki adunând toate cifrele anului in care te-ai născut și continuând sa aduni pana obții un nr format dintr-o singura cifra

Ex:1990 1+9+9+0=19 1+9=10 1+0 =1 Steaua mea ki este 1

Steaua ki 1 se afla sub semnul apei, apa poate fi găsită in natura sub mai multe forme asa ca și tu ai o personalitate iprevizibila adaptându-te cu ușurintă noilor schimbări.Nu exista ceva ce nu poți face și te descurci întotdeauna cu ce ai. Ești sensibil și emotiv asa ca ai nevoie sa fii disciplinat pentru a reuși sa îți canalizezi energia și emoțiile asa cum trebuie.deciziile importante le iei cu mare dificultate și ești nesigur.

Steaua ki2 Ești născut pentru a fi părinte iar acest lucru te determina sa ai grija de toți cei din jur și adesea te lași pe locul 2. Te simti pierdut dacă nu ai o preocupare constata, simti nevoia sa te simti util însă dacă nu îți faci timp pentru tine este posibil ca epuizarea sa te acapareze

Steaua ki 3 in termeni de feng shui ai o puternica energie yang care consta im acțiune permanenta ești plin de optimist vitalitate și forte proaspete putând sa ii conduci pe cei din jur. Ești născut sa fi lider asa ca nu trebuie sa încetezi niciodată sa te dezvolți