| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face ca din a fi printre cei mai inalti din clasa(dintotdeauna am fost asa) am ajuns cel mai scund?
Eu sunt a noua acum si sunt destul de inalt(174cm), dar tot cel mai scund sunt si imi aduc aminte ca in clasa a saptea aveam 170cm si mai toata clasa imi ajungea pana la umar(doar vreo 3-4 facand exceptie). Acum am 14 ani.
Sunt cam suparat pe acest motiv...mai ales cand la scoala sau pe strada ii vad pe alti fosti colegi de-ai mei care daca acum 2 ani de-abia imi ajungea pana la umar, acum eu le ajung pana la barbie... ahhh! mi-e asa dor sa fiu un,, mic gigant"
HELP!

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Fiecare dintre noi are un ritm diferit de crestere. De la varsta ta eu am mai crescut doar 4 cm. Altii au mai crescut mult pana pe la 15-16 ani.